NOWE PRZYGODY OBGRYZIONEGO OŁÓWKA – Danuta Kiniorska – Stańczyk

Opis książki

Ołówek i jego nowo poznany towarzysz Zeszyt niespodziewanie trafiają na pewien plac budowy, gdzie na tytułowego bohatera czekają nowe zaskakujące przygody…

“– Pamiętasz, jak w szkole baliśmy się Sportowego? But miał rozklejoną podeszwę i kiedy biegał, kłapał nią, robiąc przy tym nieprzyjemne wrażenie, a my myśleliśmy, że to jakiś groźny gość, który na nas czyha.

– Doskonale to pamiętam. Biegał za nami, bo chciał nas poznać, a my niepotrzebnie przed nim uciekaliśmy.

– Otóż to, koleżanko. Kiedy opowiadałem moim znajomym na budowie o tej naszej przygodzie z Butem, Zeszyt powiedział takie mądre słowa: „Nie oceniaj książki po okładce”.

– Nie rozumiem…

– To zdanie oznacza, że zanim wyrazimy swoją opinię o kimś, powinniśmy go najpierw poznać, żeby nie ocenić go niesprawiedliwie”.

Recenzja

“Przygody obgryzionego ołówka” to wyjątkowa książeczka dla dzieci, która zabierze młodych czytelników w fascynującą podróż po świecie budowy i dostarczy im wielu emocji.

Już od pierwszych stron śledzimy losy niecodziennych bohaterów – obgryzionego Ołówka i Zeszytu do języka polskiego. Pewnego dnia, niesieni podmuchem wiatru, lądują na placu budowy, gdzie zaczyna się ich niezwykła przygoda. Zostają znalezieni przez operatora koparki, który zabiera ich do swojego pojazdu, aby podeschli. Od tej chwili zaczynają nowe życie pełne niespodziewanych zdarzeń i muszą odnaleźć się w zupełnie nowych dla siebie rolach. Czy okaże się to łatwe?

Książka ta jest doskonałą lekturą dla dzieci w wieku przedszkolnym, które interesują się narzędziami i budownictwem. Jest pełna ciekawostek, takich jak choćby znaczenie kolorów kasków pracowników budowlanych. Książeczka nie tylko bawi, ale i uczy. Codzienność pracy na budowie została tu przedstawiona w sposób przystępny i angażujący, co sprawia, że młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a przede wszystkim poruszyć dziecięcą wyobraźnię.

W historii pojawia się cała plejada niezwykłych postaci, takich jak Młotek, Wyrzynarka, Taczka, Metrówka, a nawet Latarka i Wiadro. Każde z tych narzędzi odgrywa ważną rolę w opowieści, a ilustracje zamieszczone w książce pomagają dzieciom poznać ich wygląd i zastosowanie, dzięki czemu historia ma wartość edukacyjną. Nie zabrakło również sympatycznych pracowników budowy, jak choćby pan Marek.

Jednak to, co wyróżnia “Przygody obgryzionego ołówka”, to głębia emocjonalna i wartości, które przekazuje młodym czytelnikom w bardzo przystępny sposób. Ołówek angażuje się w poszukiwania drugiej połówki zepsutej Metrówki, pomaga razem z przyjaciółmi rozprawić się ze złodziejami na budowie i odnajduje dawno zaginionych towarzyszy. To powieść o sile przyjaźni, o odnajdywaniu się w nowych rolach i stawianiu czoła nowym wyzwaniom. Ołówek doskonale odnajduje się w nowej roli pomocnika na budowie, podczas gdy Zeszyt tęskni za swoim miejscem w szkole, co dodaje opowieści dodatkowego wymiaru. Książeczka choć niepozorna, niesie z sobą wiele emocji i posiada niespodziewane zwroty akcji.

Czytałam tę historię razem z najstarszym synkiem i oboje byliśmy zachwyceni przesłaniem, które niesie. “Nowe przygody obgryzionego ołówka” to książka, która nie tylko zachwyca swoją fabułą i oryginalnymi bohaterami, ale również daje ważne życiowe lekcje. To lektura, którą polecam każdemu dziecku, poszukującemu przygód, wiedzy i emocji.

Nie przegapcie tej wspaniałej historii – gwarantuję, że będziecie nią oczarowani!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z Danutą Kiniorską – Stańczyk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments