MURDLE 100 zagadek kryminalnych do rozwikłania przy użyciu logiki, wiedzy oraz sztuki dedukcji – G.T. Karber

Opis książki

Książka Roku 2024 the British Book Awards.

Dołącz do detektywa Logico i rozwikłaj intrygujące zagadki kryminalne. Dowiedz się kto, jak, gdzie i dlaczego popełnił zbrodnie. Zbadaj wskazówki, przesłuchaj świadków i wykorzystując sztukę dedukcji, uzupełnij diagramy oraz złap morderców. A gdy rozwiążesz każdą z zagadek, poznasz tajemnicę, która skrywa się za wszystkimi przestępstwami…

100 kryminalnych zagadek logicznych, ułożonych według stopnia trudności – od najłatwiejszych po zabójczo trudne. Do ich rozwikłania wystarczą ołówek i szare komórki. Na końcu książki znajdziesz podpowiedzi i rozwiązania.
Uruchom bezwzględną potęgę logiki w walce ze złem!

Recenzja

Książka “Murdle” oferuje aż 100 zagadek logicznych do samodzielnego rozwiązania. Zapewniam Was, że to o wiele lepsza rozrywka niż krzyżówki, czy sudoku przed snem! Te zagadki naprawdę wprowadzają szare komórki na najwyższe obroty i sprawiają, że przez chwilę czujemy się jak prawdziwi spece z wydziału kryminalnego!

U boku detektywa Logico, przechodzimy krok po kroku przez skomplikowany proces rozwiązywania zagadek, mając do dyspozycji liczne poszlaki, wskazówki a nawet narzędzia zbrodni i zeznania świadków. Z tyłu głowy należy mieć jednak to, że morderca kłamie, a pozostali mówią prawdę. Każda zagadka posiada specjalny diagram, będący świetnym narzędziem dedukcji. Systematyczne zaznaczanie poszlak w diagramie pozwala na uporządkowanie myśli i wysnucie odpowiednich wniosków, prowadzących do rozwiązania zagadki.

Na samym końcu znaleźć możemy wskazówki, jak również gotowe rozwiązania, które utwierdzą nas, czy sugerowana przez nas odpowiedz była trafna. Łamigłówki podzielone zostały na cztery poziomy trudności, dzięki czemu wraz z postępem książki, doskonalimy swoje umiejętności logicznego myślenia, do momentu, aż wejdziemy na najwyższy poziom trudności – niedoścignionego geniusza. Wraz ze wzrostem trudności łamigłówek, coraz bardziej złożone stają się diagramy w których możemy zaznaczać postępy w śledztwie.

Trzeba przyznać, że zabawa z “Murdle” bywa emocjonująca, a w rozwiązywanie zagadek angażuje się cała rodzina. W moim odczuciu książka “Murdle” świetnie sprawdzi się również w podróży lub jako urozmaicenie czasu na wyjeździe. Z powodzeniem może również pełnić rolę gry towarzyskiej na spotkaniach ze znajomymi – emocji Wam nie zabraknie!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Publicat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments