KUKUŁCZE JAJO – Multigra

Opis gry

Jaka powinna być dobra gra planszowa dla dzieci? Prawdopodobnie każdy z wielbicieli planszówek miałby swoje odrębne zdanie na ten temat. Na pewno każdy zgodziłby się jednak, że musi być rozwijająca, nieść ze sobą jakąś wartość dodaną. Niemniej w gry gramy przede wszystkim po to, żeby dobrze się bawić. Dobra gra musi zatem zwyczajnie dostarczać rozrywki i emocji. Miło byłoby jakby miała także niebanalną mechanikę, była regrywalna. A długość instrukcji? Chyba nikt się nie obrazi jeżeli przy zabawie z dziećmi, którym z racji wieku, trudniej skupić uwagę, zasady gry będą przedstawione w krótki i zwięzły sposób, tak że każdy będzie w stanie poznać je w kilka minut.

Wszystkie te cechy posiada gra „Kukułcze jajo” od MultiGry.

Instrukcja zajmuje zaledwie cztery strony.

–  Innowacyjna plansza, na której elementy decydujące o ruchu układane są przed każdą rozgrywką w inny sposób. Sprawia to, że każda rozgrywka to zupełnie nowe zadanie.

–  Elementy decydujące o ruchu pionków zmieniają swoje położenie w trakcie rozgrywki. Dzięki temu zabawa jest emocjonująca i wymaga przez cały czas skupienia uwagi.

–  Gra ma charakter strategiczny. Wzmacnia orientację przestrzenną. Ćwiczy uwagę.

–  Bardzo przystępna cena.

Na czym polega gra „Kukułcze jajo”? W grze wcielamy się w Kukułki, które próbują podrzucić swoje jaja do gniazd przeciwnika. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ ptaki poruszają się po gałęziach, których położenie może się zmieniać. Aby wygrać musimy odpowiednio utorować sobie drogę do gniazd przeciwników, a jednocześnie skutecznie zablokować im drogę do sukcesu.

Nasza opinia

A gdyby tak podrzucić przeciwnikowi jajo?

Czemu nie! Może być przy tym niezły ubaw i świetna zabawa! Wystarczy odrobina sprytu i zdolność logicznego zaplanowania kolejnych kroków, by przechytrzyć innych graczy i zdobyć gniazdo przeciwnika. “Kukułcze jajo” to kapitalna i prosta planszówka dla dzieci w wieku 6+. Zaskoczyła nas bardzo oryginalnymi i zarazem banalnie prostymi zasadami gry, które sprawiają, że już po kilku rzutach okiem na instrukcję można zacząć zabawę.

W grze wygrywa ten, kto najszybciej podrzuci wszystkie jaja do gniazda przeciwnika. Każdy uczestnik zabawy ma do dyspozycji trzy pionki z wizerunkami jaj, którymi porusza się po losowo rozłożonych na planszy żetonach z gałązkami. Żetony można obracać o 90 st. tym samym torując sobie drogę do gniazda. Grę urozmaica możliwość zbijania jaj (pionków) przeciwnika, które po zbiciu trafiają ponownie do gniazda, czyli na start.

Elementy gry są dobrze wykonane, a grafika obfituje w kolory, przez co przyciąga uwagę dziecka i jest przyjemna w odbiorze. Multigra poraz kolejny zaskoczyła nas świetnym tytułem, który z czystym sercem polecamy na prezent.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z Multigra.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments