BOGINIE SŁOWIAŃSKICH SZEPTÓW – Joanna Laprus

Opis książki

Kontynuacja “Słowiańskich Bogiń Ziół” wkracza głębiej w magiczny świat mocy słowa. Słowa posiadają ogromną siłę, która odwraca to, co złe i przywraca to, co dobre. Kiedy są mądrze użyte, potrafią uzdrawiać, chronić przed burzami, ogniem czy jadem węża. Mogą też przynieść miłość i urodę, ale niewłaściwie użyte, mogą zaszkodzić.

W “Boginiach słowiańskich szeptów” autorka przytacza zamowy, zaklęcia, modlitwy i szepty oraz barwnie portretuje postacie Bogiń Słońca, Wody i Ziemi.Książka zawiera niezwykłe i unikatowe materiały. Autorka zafascynowana magią słowa dotarła do wyjątkowych źródeł, dzięki temu Czytelnicy otrzymują niepowtarzalną okazję do poznania bogactwa słowiańskiego folkloru i świata ludowej magii.

Recenzja

Przyznam, że choć nie wierzę w zabobony, zaklęcia, uroki i innego rodzaju „moce” słowa, to czytam o nich z żywym zainteresowaniem. Dlatego też ucieszyłam się niezmiernie, gdy w moje ręce trafiło przepiękne wydanie książki „Boginie słowiańskich szeptów” – Joanny Laprus, z barwionymi brzegami.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to przepiękne wydanie i nie mam tu na myśli wyłącznie brzegów książki, ale przede wszystkim wnętrze. Liczne ornamenty i kwiatowe motywy stanowią wyjątkową oprawę dla treści rozpalającej wyobraźnię i przenoszącej nas w czasy, gdzie ludowe wierzenia były żywe, a słowa miały ogromną moc sprawczą.

Dowiadujemy się z tej książki wiele na temat rytuałów oraz ich rodzajów. Poznajemy rytuały ochraniające, odczyniające i stwarzające. Autorka przybliża nam także konstrukcję zaklęć z różnych słowiańskich regionów, sposoby przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie, jak również liczne ciekawostki odnośnie słowiańskich wierzeń. Czy wiedzieliście chociażby o tym, że wypowiadając zaklęcie nie można oddychać?

Książka przede wszystkim pozwala czytelnikowi poznać trzy potężne boginie słowiańskich szeptów – Mokosz, Danę, Saule. Przy okazji omawiania każdej z postaci poznajemy również rośliny słoneczne, wodne i ziemne.  Nie brak tu również gotowych zaklęć i modlitw na najróżniejsze potrzeby – począwszy od pozbycia się chorób, poprzez sposoby na miłosne smutki, aż po sposoby na odzyskanie urody i spiski przeciwko zaciekłej teściowej!

Ta ożywcza i inspirująca lektura z pewnością umili letni wypoczynek każdej osobie, która lubi zgłębiać tematykę słowiańskich wierzeń i pragnie poznać trzy najpotężniejsze boginie – Słońca, Wody Żywej oraz boginię Wilgotnej Ziemi. 

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Świat Książki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments