ZAKRĘCONA KOLEJKA – Multigra

Opis gry

Wszyscy lubią bawić się kolejką! Dlatego ta gra jest super propozycją dla całej rodziny. O zwycięstwie nie decyduje kolejność na mecie, przeciwnie – im dłużej grasz, tym większa szansa na wygraną.  W grze wcielasz się w maszynistę, który musi zebrać jak najwięcej wagonów, pasażerów i towarów. Co ważne, jak w życiu, odpowiedni ładunek możesz przewieźć tylko wagonami do tego przystosowanymi. W grze poruszamy się zgodnie ze wskazaniami kostki, ale w dowolnie wybranym przez siebie kierunku, który rokuje rozbudową pociągu.

Wyjątkowym smaczkiem gry jest ruchoma, dwustronna obrotnica montowana pośrodku planszy– takiego rozwiązania nie znajdziesz w innych grach. Żeby opuścić bocznicę i wziąć udział w wyścigu musisz trafić na szczęśliwe ułożenie obrotnicy, które utworzy Ci drogę do wyjazdu. Pamiętaj też, że w grze możesz zderzyć się z innymi graczami.

Na koniec wszyscy układają zdobyte karty za swoimi lokomotywami – czyj “pociąg” jest najdłuższy, ten wygrywa. Taki sposób punktacji pozwala bawić się grą, bez pomocy dorosłych, nawet przedszkolakom, którzy nie zgłębili jeszcze magii liczb.

Nasza opinia

“Zakręcona kolejka” to rodzinna gra planszowa w której wygrywa gracz, który uzbiera pociąg o największej liczbie wagonów oraz towarów lub pasażerów. Mówiąc najprościej, wygrywa osoba, która w trakcie gry zdobędzie największą liczbę kart.

Ciekawym elementem “Zakręconej kolejki” jest dwustronna “obrotnica” którą umieszcza się w centralnej części planszy za pomocą dołączonego klipsa. Jest to ruchomy element, który umożliwia ruch pionków i wprowadzanie ich na tory. Im dłuższą trasę ma do przejechania pociąg, tym większa szansa na wygraną, dlatego też wyścig z czasem nie ma tu znaczenia.

W tej grze każdy uczestnik dysponuje trzema pionkami i kartą pociągu, do którego w trakcie gry dołączają kolejne wagony. W rozgrywce może wziąć udział od 2-4 graczy w wieku 5+. Rozegranie jednej partii zajmuje do 15 minut, a sama ta jest bardzo dynamiczna, dzięki czemu dziecko nie traci zainteresowania.

Na plus zasługuje kolorowa i ciekawa oprawa graficzna, jak również solidne wykonanie planszy. Gra zawiera również karty “pomocna zwrotnica”, które będą pomocne dla niecierpliwych graczy, jak również specjalną kartę TROFEUM, dla zwycięzcy rozgrywki.

Jest to bez wątpienia oryginalna pozycja na rynku gier dla dzieci, którą szczerze polecamy.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Multigra.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments