CHATGPT. PODSTAWY I PROSTE ZASTOSOWANIA – F.Sala, M.Sala-Tefelska, M.Bujok

Wydawnictwo: HELION

Opis książki

Twój nowy, nad wyraz inteligentny współpracownik

ChatGPT, czyli flagowy produkt firmy OpenAI, jest dziś na ustach wszystkich. Przyglądamy się dotychczasowym zastosowaniom sztucznej inteligencji, ale nasze myśli najbardziej zaprzątają przewidywania co do jej przyszłości. Autorzy udowadniają, że nie mamy się czego obawiać. Co więcej, pokazują, że najlepszym sposobem na pokonanie strachu przed nieznanym jest zrozumienie, czego się boimy. A możemy to osiągnąć dzięki praktycznym wskazówkom udzielonym w tej książce.

Współpraca z ChatGPT wymaga pewnego przygotowania. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest to, że można się z nią porozumieć za pomocą języka naturalnego ― takiego, jakim komunikujemy się ze sobą na co dzień. Rzecz w tym, by nauczyć się w odpowiedni sposób zadawać pytania i wydawać polecenia, czyli tworzyć tak zwane prompty. W trakcie lektury prześledzisz różne metody tworzenia zapytań i poznasz konkretne przykłady ich zastosowania. Dowiesz się między innymi, jak pracować z tekstem, grafiką i analizą danych, a także jak skorzystać z ChatGPT do celów dydaktycznych. Zrozumiesz również, jak sztuczna inteligencja może Cię wesprzeć w programowaniu i projektowaniu. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć wszystkie cele, jakie sobie wyznaczasz ― i to zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Już dziś rozpocznij przygodę z ChatGPT!

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla osób początkujących i tych, które ze sztuczną inteligencją nie miały dotychczas do czynienia. Zachęcamy również do odwiedzenia kanału naukowego Sala Science prowadzonego przez autorów na platformie YouTube.

Recenzja

O możliwościach ChatGPT słyszy się coraz więcej, a z jego pomocą można zdecydowanie ułatwić sobie pracę w wielu dziedzinach. Obecnie sztuczna inteligencja pozwala na szeroko pojętą edycję tekstu, tworzenie i obróbkę grafiki, generowanie kodu, a nawet może służyć w celach dydaktycznych – na przykład jako pomoc w rozwiązaniu zadań matematycznych. Przyznam, że z chęcią czytam książki na temat AI bo myślę, że jest to kierunek, który będzie się intensywnie rozwijał i nie sposób pozostać w tyle za rozwijającą się technologią. Umiejętność pracy ze sztuczną inteligencją pojawia się już często w wymogach względem kandydatów starających się o pracę, dlatego też warto się nad tym tematem pochylić.

Książka “ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania” to idealna pozycja dla osób, które pragną zacząć swoją pracę z chatem i nie mają jeszcze żadnej wiedzy na temat jego obsługi. Autor w sposób przystępny przedstawia podstawowe zasady użytkowania chata i pomaga tworzyć skuteczne zapytania oraz polecenia. Dobrze wytłumaczony został panel okna rozmowy, jak też poruszona została kwestia dodatkowych wtyczek, które można zainstalować w celu zwiększenia możliwości asystenta. Dowiadujemy się również co nieco o możliwościach wersji płatnej.

Autorzy w jasny sposób dają czytelnikom informacje, że ChatGPT nie jest encyklopedią i często mija się z prawdą, dlatego też odpowiedzi przez niego generowane trzeba samodzielnie sprawdzać. W książce poruszone zostały również kwestie etyczne oraz obawy użytkowników przed korzystaniem ze sztucznej inteligencji. Czy faktycznie taki diabeł straszny jak go malują?

Książka stanowi bardzo dobry i rzeczowy poradnik, który w moim odczuciu powinien znaleźć się w każdej biblioteczce. ChatGPT stanowi narzędzie przydatne w bardzo wielu obszarach i warto korzystać z jego możliwości – w pracy, nauce i rozrywce.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Helion.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments