KAMIENIE I MOTYLE – Magdalena Ajeddig

Opis książki

W niewyjaśnionych okolicznościach w Afganistanie znika mężczyzna. Okazuje się, że to najlepszy przyjaciel Beaty z dawnych lat. Kobieta angażuje się w jego odnalezienie. Rozwód, porwanie, zabójstwo, intrygi to trudy, z którymi Beata musi się zmagać. Niespodziewanie odnajduje w sobie siłę, o którą się nie podejrzewała. Sytuacja zmusza ją też do refleksji, czego tak naprawdę szuka. Dawnej miłości, o której nie potrafiła zapomnieć? Utraconego poczucia własnej wartości? Czy to będzie szansa na poukładanie życia od nowa?

Ludzkie życie jest sumą historii. Czasem dotkliwy koniec jednej z nich to preludium nadziei do kolejnej. Nigdy nie jest za późno na odrodzenie życia i miłości. „Kamienie i motyle” to multikulturowa opowieść o sensie pokonywania życiowych przeciwności, okrucieństwie wojny, fanatyzmie religijnym i wyparciu się fundamentalnych wartości. Ta powieść mówiła do mnie obrazami – wciąż je widzę.

Recenzja

“Kamienie i motyle” to wciągająca powieść, która przenosi czytelnika w dwa skrajnie różne, ale równie burzliwe światy – Afganistan i Polskę. Od pierwszej strony autorka umiejętnie wciąga nas w centrum wydarzeń, a adrenalina rośnie z każdą przeczytaną stroną.

Historia, choć krótka przypomina istne pole minowe, gdzie na każdym który czai się zaskoczenie. Zawrotne tempo i niespodziewane zwroty akcji zaspokoją wszystkie osoby, które lubią treściwe, pozbawione zbędnych opisów historie.Głównymi bohaterami  są Tomasz i Beata. Mężczyzna to reporter, który z powodu swojej pracy przebywa w Afganistanie. Jego dawna przyjaciółka, Beti, mieszka w Polsce. Ich losy przeplatają się na tle dwóch różnych rzeczywistości – jednej spowitej kurzem i niebezpieczeństwem, drugiej osadzonej w codziennych polskich realiach, gdzie nie brak przyziemnych ludzkich problemów. Po wielu latach rozłąki, losy tej dwójki znów się skrzyżują, gdy Beata wyruszy w podróż do Afganistanu, by pomóc w odnalezieniu zaginionego Tomka.

Autorka doskonale oddaje atmosferę afgańskich wyboistych dróg i palącego słońca, co sprawia, że czytelnik niemal czuje wszechobecny pył na swojej skórze. Równocześnie, przez pryzmat życia Beaty, odkrywamy napięte relacje rodzinne oraz codzienne zmagania w kraju, który mimo braku bezpośredniego konfliktu, także nie jest wolny od problemów i wyzwań.

“Kamienie i motyle” to nie tylko dynamiczna fabuła pełna intryg i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, ale również głębsza refleksja nad bezcelowością i bezsensownością wojny. Książka porusza trudne tematy, ale robi to w sposób przemyślany i angażujący, dzięki czemu pozostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu. Przez całą lekturę towarzyszy nam motyw kamieni i motyli, dlatego też tytuł powieści, choć początkowo był dla mnie zagadkowy, okazał się bardzo trafiony. Polecam Wam tę poruszającą i wciągająca historię, która zdecydowanie zasługuje na większy rozgłos.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Moc Media.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments