NIGDY NIE BĘDZIESZ MNĄ – Anna M. Brengos

Premiera: 07.06.2024
Wydawnictwo: Lucky

Opis książki

Julka wyrosła w biedzie. Projektuje dla córki idealne dzieciństwo. Co to oznacza dla Karoliny?

Opowieść z życia matki i córki o rozbieżności pomiędzy ich marzeniami, o dążeniu do doskonałości i jej cenie. O tym, jak własne cele, pragnienia, i kompleksy przekładają się na nasze dzieci i co z tego może wyniknąć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców!

Recenzja

“Nigdy nie będziesz mną” Anny M. Brengos, to historia niezwykle przejmująca, rozdzierająca serce i otwierająca oczy na to, jak ślepa potrafi być miłość rodzicielska. Ślepa na potrzeby dziecka, na jego szczęście i prawdziwe zainteresowania. Autorka przedstawia nam w tej książce opowieść o matce, która pragnęła dla swojej córki życia lepszego niż sama doświadczyła. Ale czy na pewno?

Mamy tu klasyczny przykład narzucania dziecku własnych marzeń i próbę realizacji ich za wszelką cenę, bez względu na dobro dziecka. Powieść czyta się bardzo szybko, ale też trudno, bo emocje jakie narastają wraz z czytaniem kolejnych stron są niemal namacalne. Miałam ochotę wejść na karty tej powieści, stać się jedną z bohaterek i potrząsnąć matką z całych sił!
Zgadzam się zdecydowanie z tym, co zawarte zostało w opisie, że jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców.

Książka zawiera w sobie nie tylko ciekawą historię, ale również przestrogę dla obecnych i przyszłych rodziców, jak tragicznie może zakończyć się narzucanie dziecku własnych ambicji.

“Nigdy nie będziesz mną” to prosta historia niczym opowieść wzięta z życia. Ma w sobie głęboki przekaz i myślę, że takie było jej główne zadanie. Autorka ma naprawdę lekkie pióro, styl jest przyjemny, a tekst łatwy w odbiorze, przez co książkę czyta się szybko. Choć jest to lektura na jeden wieczór, to jej przesłanie pozostaje w głowie zdecydowanie dużo dłużej.

Dziękuję wydawnictwu za możliwość patronowania tej książce. To wartościowa pozycja, którą z czystym sercem mogę Wam polecić, jeśli lubicie historie niespieszne, posiadające głęboki przekaz i skłaniające do przemyśleń.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments