LECZNICZA ROŚLINA BOGÓW. BYLICA ROCZNA – Barbara Simonsohn

Wydawnictwo: Biały Wiatr

Opis książki

Zanim w 2015 roku chińska specjalistka w dziedzinie chemii farmaceutycznej Tu Youyou otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, niewielu prawdopodobnie słyszało o „Artemisia annua” – bylicy jednorocznej.
Ta roślina lecznicza jest stosowana od wieków w Państwie Środka jako skuteczny lek na malarię i inne poważne choroby. Najnowsze badania sugerują jednak, że ten „klejnot koronny ze skarbca Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” wykazuje obiecujące działanie również w przypadku cukrzycy, nowotworów oraz infekcji wirusem HIV.
Oprócz aktywnego składnika artemizyny, „cudowna roślina” zawiera ponad 400 składników ważnych dla zdrowia, które działają m.in. przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, mają działanie immunostymulujące i są prawie wolne od skutków ubocznych. Imponująca jest również wysoka wartość ORAC, która świadczy o potencjale antyoksydacyjnym rośliny. Zdolność do usuwania wolnych rodników chroni przed chorobami zwyrodnieniowymi takimi jak reumatyzm czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Oprócz wpływu na cukrzycę i raka, Artemisia annua może również pomóc w alergiach, boreliozie, przewlekłych stanach zapalnych, a także w walce z pasożytami i inwazją grzybów.
Ten kompaktowy poradnik przedstawia tę niesamowitą roślinę bliżej. Znajdziecie tu obszerne informacje na temat składników, obszarów zastosowań i aktualnych wyników badań. W książce zawarte są również praktyczne wskazówki dotyczące własnej uprawy, a także przepisy dotyczące samodzielnego przygotowania ziołowych specyfików i ich dawkowania.

Recenzja

Gatunków bylicy stosowanych w lecznictwie jest kilka – bylica piołun, bylica pospolita, bylica boże drzewko. Najnowsza książka z wydawnictwa Biały Wiatr przybliża czytelnikowi czwarty gatunek – bylicę roczną, o której na rynku zielarskim mówi się coraz głośniej, a to głownie za sprawą artemizyny – jednej z kluczowych substancji czynnych zawartych w tej roślinie. Choć stosowano ją już w tradycyjnej medycynie chińskiej, to w Polsce (i nie tylko) wciąż wymaga ona większego rozgłosu.

Z uwagi na silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe, przeciwzapalne, jak również potwierdzoną skuteczność w walce z rakiem, Artemisia annua zdecydowanie zasługuje na zainteresowanie wszystkich osób, które cenią sobie naturalne wspieranie organizmu. Może okazać się również pomocna dla tych, u których dotychczasowe terapie okazały się nieskuteczne.

Jak czytamy w książce „Lecznicza roślina bogów”, bylicę roczną możemy bez problemu uprawiać w domowych warunkach, sadząc ją w ogrodach lub na balkonie. Dowiadujemy się w jakim okresie najlepiej jest wysiać ją do podłoża, jakich warunków potrzebuje oraz w jaki sposób ją rozmnażać.

Otrzymujemy sporą dawkę wiedzy na temat dobroczynnych składników aktywnych zawartych w tej roślinie i poznajemy sposoby jej wykorzystania. Szeroko opisany został również wpływ bylicy rocznej na organizm człowieka, działanie adaptogenne, antynowotworowe, jak też pomocnicze w leczeniu wielu powszechnych chorób. Bylica roczna spełnia również funkcję profilaktyczną w zapobieganiu, m.in. chorobie Alzheimera, malarii, powstawaniu stanów zapalnych, chroni przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

Potwierdzeniem dla skuteczności bylicy rocznej w leczeniu malarii, było uhonorowanie Nagrodą Nobla Tu Youyou  w 2015 roku chińskiej badaczki, za jej badania na temat przeciwmalarycznego działania artemizyny.

Polecam tę książkę wszystkim osobom, które wierzą w leczniczą moc roślin. Ja zdecydowanie do nich należę, dlatego zachęcona informacjami, jakie znalazłam w poradniku, rozważę włączenie preparatów z artemizyną do swojej diety.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments