UKŁON ŚWIATA – HANKA SAQIB

Opis książki

Ukłon świata to opowieść o odwadze bycia sobą, miłości i odkrywaniu sensu życia. Co sprawiło, że młoda, pełna perspektyw studentka opuściła ojczyznę i wyruszyła w świat? Czego szukała? O czym marzyła? Co przypieczętowało jej decyzję? Niemcy, Wielka Brytania, Indie i Wietnam będą cichymi świadkami historii, którą zapoczątkowała odwaga, a dopełniła potęga prawdziwej miłości. W pogoni za upragnionym ukłonem świata bohaterka poznaje wartość uważnego życia tu i teraz, a także siłę płynącą ze znajomości samej siebie. Tłem pełnej humoru, wzruszeń i zwrotów akcji powieści jest toksyczny związek, a momentem przełomowym pojawienie się urokliwego Pakistańczyka uwikłanego w aranżowane małżeństwo.

Czy szalona miłość będzie w stanie przezwyciężyć wielowiekową tradycję? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by osiągnąć szczęście?

Debiutancka powieść Hanki Saqib to inspirująca historia o poszukiwaniu szczęścia, która skłoni Cię do refleksji i rozważań nad własnym życiem. Nim wyruszysz w stronę swojego ukłonu świata, zastanowisz się, czym on dla Ciebie jest i dlaczego warto go odnaleźć.

Recenzja

Ta książka, to prawdziwy klejnot w koronie self-publishingu, którym z przyjemnością się zachwycałam!

Intrygujący tytuł “Ukłon świata” sam w sobie przyciąga uwagę, zapraszając czytelnika do osobistej podróży w poszukiwaniu radości życia. Główna bohaterka, której imienia nie poznajemy, trwa w toksycznym związku z Darrenem – postacią zakorzenioną w jeszcze toksyczniejszej relacji z marihuaną. Ich związek, choć pełen jest bólu i niezrozumienia, stanowi lusterko dla wielu współczesnych relacji, w których miłość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

W każdym słowie Autorki odkrywamy piętno tej toksyczności, ale także siłę, by z niej wyjść. A co jeśli Wam zdradzę, że wszystkiemu zdaje się być winna młodzieńcza fascynacja Witkacym?

Na pewnym etapie życia naszej bohaterki rodzi się potrzeba odnalezienia „ukłonu świata” – znanego ze słynnej piosenki „Dwudziestolatki”. Od tej chwili, marzenie o odnalezieniu lekkości bytu dwudziestolatków staje się sensem jej życiowych poszukiwań i zarazem początkiem fascynującej podróży.Ponadto, autorka wplata w fabułę surrealistyczny wątek, w którym podczas niemiłosiernie bolesnych migren bohaterka doświadcza wizji odwiedzin starożytnych Greków, a nawet samego boga-słonia Ganesy! Nie zabrakło również słownych utarczek z Cannabis – znienawidzoną „kochanką” partnera.

Powieść „Ukłon świata” to zatem mieszanka mitu, historii i współczesności, której dynamika zapiera dech w piersiach. Ta odważna kombinacja dodaje opowieści świeżości i niepowtarzalnego smaku, sprawiając, że cała historia okraszona jest niewymuszonym humorem.

Toksyczna relacja z Darrenem stanowi ciężar na drodze bohaterki, jednak jest to tylko jedno z wielu wyzwań, jakie musi pokonać w swojej podróży. Wyraziste przedstawienie postaci partnera pozwala nam zrozumieć, skąd biorą się jego demony i jakie mroczne fakty składają się na jego charakter. Jego niestabilność emocjonalna jest wyczuwalna na każdym kroku, a napięcie jakie wisi w powietrzu podczas kłótni jest wręcz namacalne. Tak perfekcyjne zobrazowanie psychiki postaci sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej przystępna i poruszająca.

“Ukłon świata” to powieść, która zaskakuje, wzrusza i niesamowicie inspiruje do zmiany. To nie tylko opowieść o toksycznych relacjach, lecz przede wszystkim o sile odrodzenia i odnalezieniu własnej drogi w chaosie życia. Autorka, poprzez liczne starożytne mądrości i współczesne wydarzenia splecione w jedno, daje czytelnikowi coś więcej niż zwykłą lekturę – stwarza możliwość spojrzenia w głąb siebie i odnalezienia własnego “ukłonu świata”.

Za bohaterką nie sposób nadążyć! Podążając jej śladami, przenosimy się z jednego krańca świata na drugi, odkrywając m.in. tajemnicze zakamarki Indii. Powieść zdaje się być wypełniona egzotycznymi aromatami przypraw i tamtejszym klimatem. Tempo zmian jest tak duże, że w jednej chwili jesteśmy w Getyndze, by po chwili znaleźć się w Amsterdamie, Indiach, a nawet w Hanoi! Autorka zgrabnie przywołuje te miejsca, sprawiając, że czytelnik przenosi się tam razem z bohaterką, pełen podziwu dla jej odwagi i ciekawości świata.

Punktem zwrotnym całej powieści jest pojawienie się w życiu bohaterki sympatycznego Pakistańczyka. Jego obecność sprawia, że historia nabiera nowego tempa i jeszcze większej głębi. Chociaż mężczyzna uwikłany jest w aranżowane małżeństwo, co znacząco komplikuje sytuację, stale towarzyszy nam nadzieja na nowe, lepsze jutro.

Czy miłość będzie w stanie przełamać wielowiekową tradycję?

Opowieść ta jest niczym kolorowy obraz, który napawa zmysły i ożywia wyobraźnię. Przykuwająca uwagę okładka jest tylko wstępem do tej pełnej energii podróży przez ludzkie emocje i egzotyczne krajobrazy. “Ukłon świata” to nie tylko książka, to doświadczenie, które wnosi powiew świeżości do serc i umysłów czytelników. Autorka zasługuje na najwyższe uznanie za stworzenie tak niezwykłej historii, która tętni życiem i pragnieniem odnalezienia szczęścia. A może to kolejna historia, którą napisało samo życie?

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z Autorką Hanką Saqib.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments