MY, STRAŻNICY PLANETY – JEDNOŚĆ

Liczba stron: 128
Oprawa: Twarda

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Ziemi grozi niebezpieczeństwo! Pora się mu przeciwstawić. Czy podejmiesz to wyzwanie?
Ratowanie planety to trudne zadanie, ale istnieją setki codziennych sposobów, by uczynić Ziemię lepszym miejscem dla wszystkich – czystym, bezpiecznym i zrównoważonym ekologicznie.
Wszelkie niezbędne informacje, jak zostać ekobohaterem, znajdziemy w tej wyjątkowej książce, która pełna jest faktów, zadań, pomysłów i wskazówek dla przyszłych Strażników Planety. Napisana została specjalnie dla młodych czytelników w wieku szkolnym, by odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Jest tu mowa o gospodarstwie domowym, energii elektrycznej, żywności, wodzie, a także o środowisku naturalnym – morzach i oceanach, lasach i dzikich zwierzętach. Przystępny język, wiele odniesień do otaczających młodego człowieka zagadnień oraz lekka, wciągająca narracja sprawiają, że książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Polecamy ją każdemu, kto chce mieć pewność, że młody czytelnik zrozumie, dlaczego kwestia ochrony środowiska jest obecnie kluczowa dla naszego życia, oraz po prostu wszystkim – niezależnie od wieku – którym dobro Ziemi leży na sercu.

Recenzja

Książka “My Strażnicy Planety” to prawdziwa perełka w oceanie literatury dziecięcej dotyczącej ekologii. Od momentu, kiedy podjęłam decyzję o zrecenzowaniu tej książki wraz z moimi dziećmi, wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Już od pierwszego spojrzenia na okładkę, wykonaną z papieru Panta®Preria, który powstaje w sposób przyjazny dla środowiska, byłam pod wrażeniem. Ale to dopiero początek. Gdy otworzyłam książkę i zaczęłam przeglądać jej strony, zrozumiałam, że to nie tylko piękna okładka, ale także niezwykła treść, która może zmienić sposób postrzegania świata przez moje dzieci.

Ilustracje w książce są po prostu świetne. Kolorowe, pełne detali i przyjemne dla oka, zachęcają dzieci do zgłębiania kolejnych stron. Ale to nie tylko wizualna uczta – to także edukacyjne doświadczenie. Autorzy tej książki zadali sobie trud, aby w przystępny sposób przedstawić trudne tematy ekologiczne, takie jak oszczędzanie wody, segregacja odpadów czy problem zanieczyszczenia środowiska. Ale to nie wszystko! Znajdziemy tu także informacje o kompostowaniu, gazach cieplarnianych czy zanieczyszczeniu oceanów. I co najlepsze, wszystko to jest podane w sposób, który jest zrozumiały i ciekawy dla dzieci.

Co mnie osobiście zachwyciło, to fakt, że książka ta ma w sobie misję. Nie tylko edukuje, ale także inspiruje do działania. Po lekturze “My Strażnicy Planety” mój starszy synek zaczął bardziej dbać o swoje otoczenie, zwraca uwagę na zużycie wody, segreguje śmieci i zaczął zadawać pytania na temat ekologii, które wcześniej nawet nie przyszłyby mu do głowy. To prawdziwie inspirujące widzieć, jak ta książka zmienia nasze codzienne nawyki i postrzeganie otaczającego świata.

Podsumowując, “My Strażnicy Planety” to nie tylko książka – to podróż edukacyjna, która otwiera oczy na problemy naszej planety i zachęca do pozytywnych zmian. Polecam ją każdemu rodzicowi, który pragnie wychować ekologicznie świadomego, kreatywnego i odpowiedzialnego obywatela naszej planety!

To książka IDEALNA NA PREZENT!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jedność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments