PODNIEŚ KLAPKĘ. ZIEMIA – JUPI JO!

Liczba stron: 20
Wydawnictwo: Jupi Jo!

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Podnieś klapkę. Ziemia to wyjątkowa, nowocześnie zilustrowana książka edukacyjna. Klapki zachęcają do odkrywania ciekawych informacji o Ziemi i jej mieszkańcach. Publikacja w obrazowy sposób ukazuje różne środowiska życia, np. las tropikalny, pustynię czy bieguny.

Młodzi czytelnicy znajdą tutaj odpowiedzi na wiele pytań, m.in.

Dlaczego Ziemia została nazwana „błękitną planetą”?

Jak pingwiny chronią przed zamarznięciem zniesione jaja?

Czym są pustynne róże? Po co słoniowi wielkie uszy?

Podnosząc klapki, odkryją zaskakujące fakty o zwierzętach i miejscach, w których żyją, a także o wewnętrznej budowie naszej planety.

W serii Podnieś klapkę ukazała się także książka Podnieś klapkę. Ciało człowieka oraz Podnieś klapkę. Kosmos

Recenzja

“Podnieś klapkę. Ziemia” to już kolejna w naszej biblioteczce książka z okienkami dla małych odkrywców. Moje dzieci pokochały taką formę odkrywania tajemnic ukrytych w książkach i chętnie zaglądają pod każdą klapkę w poszukiwaniu ciekawostek.

Jako mama dwójki dzieci jestem zachwycona tą książką! Na pochwałę zasługuje nie tylko wielka wartość edukacyjna tej pozycji, ale również wysokiej jakości wykonanie. Strony są bardzo wytrzymałe, podobnie jak oprawa, za to klapki, których znajdziecie tu ponad 60, są idealnie przystosowane do małych paluszków.

To pozycja, która rewelacyjnie nada się na prezent! Wzbogaci ona wiedzę dziecka o ciekawostki na temat Układu Słonecznego, bioróżnorodności, czy życia w morzu. Przeprowadzi ona ciekawskie maluchy przez świat dżungli, wysokie góry a nawet pustynne piaski! Na końcu zaś, czeka na dzieci podróż do gorącego wnętrza Ziemi.

Choć książka posiada oznaczenie 5+, z ciekawością przeglądał ją zarówno mój starszy synek, który ma obecnie 7 lat, jak również ciekawski trzylatek! Książka idealnie sprawdza się przed snem, pobudza dziecko do zadawania pytań, co bardzo mi się spodobało. Ilustracje są minimalistyczne i przyjemne dla oka – nie rozpraszają uwagi, a dodają uroku całej pozycji.

Polecamy każdemu, kto szuka idealnego prezentu na Dzień Dziecka.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jupi Jo!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments