BILLY SUMMERS – Stephen King

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Sensacja, thriller, kryminał
Liczba stron: 608

IDEALNA NA PREZENT! – posiada BARWIONE BRZEGI

Opis wydawcy

Specjalne wydanie bestsellerowej powieści „Billy Summers” – w oprawie zintegrowanej i z barwionymi brzegami!

Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem decyduje się przyjąć ostatnie zlecenie. Czas na zasłużoną emeryturę.Niestety, coś idzie nie tak…Coś, a nawet wszystko.

Stephen King (ur. 1947) nie bez powodu nazywany jest Królem Horroru. Napisał już ponad sześćdziesiąt nagradzanych książek, z których sławę i awans z pracownika pralni na najbogatszego pisarza Ameryki przyniosła mu „Carrie” (1974). To od niej zaczęło się pasmo prawdziwych bestsellerów – wśród nich znalazły się chociażby kultowe „Miasteczko Salem” (1975), „Lśnienie” (1977), „Bastion” (1978), cykl „Mroczna Wieża” (1982–2012), „Smętarz dla zwierzaków” (1983), „To” (1986), „Misery” (1987), „Zielona mila” (1996), „Dallas ’63” (2011), a także najnowsze powieści – „Billy Summers” (2021) i „Baśniowa opowieść” (2022). Dzieła Kinga, łączące gatunki takie jak horror, science fiction, sensacja, thriller i fantasy, rozeszły się w setkach milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Były też wielokrotnie ekranizowane. Ich autor mieszka w stanie Maine z żoną, Tabithą King. Ma córkę i dwóch synów – pisarzy Owena Kinga („Śpiące królewny”) i Joego Hilla („Locke & Key”).

Recenzja

Macie ochotę na intrygującą mieszankę thrillera i literatury sensacyjnej?

Gdybym mogła dać tej książce więcej niż 10 gwiazdek, zrobiłabym to bez wahania! – zarówno ze względu na genialną fabułę trzymającą w napięciu, jak też cieszące oko wydanie z ilustrowanymi brzegami.

Główny bohater, Billy Summers, to były snajper Marines, który decyduje się przyjąć ostatnie w swojej karierze zlecenie jako płatny zabójca i zniknąć z pokaźną sumą na koncie. Jest to postać niezwykle złożona, balansująca na granicy dobra i zła. Mimo brutalności swojego “zawodu”, posiada pewne zasady moralne, które wyznaczył sobie jako swoisty kodeks honorowy – zabija tylko złych ludzi. To właśnie ta sprzeczność między brutalnością jego działań, a wewnętrznym konfliktem moralnym, nadaje ciekawego charakteru postaci Billy’ego i sprawia, że czytelnik nie może przestać go śledzić.

Głębi całej historii nadaje motyw pisania przez Billego książki autobiograficznej w oczekiwaniu na wykonanie zlecenia. Dzięki temu, mamy okazję jeszcze lepiej poznać złożoność charakteru głównego bohatera, a na światło dzienne wychodzą traumy z dzieciństwa, które w sobie nosi. Bohaterem targają liczne dylematy moralne, a cała historia pełna jest dramatu, nieodłącznego napięcia i zwrotów akcji – zwłaszcza, gdy okazuje się, że nic nie idzie zgodnie z planem.

To dla mnie niezwykłe jak King potrafi wcielać się w psychikę bohaterów, zmuszając czytelnika do identyfikacji z nimi. Ukazuje przy tym ich wewnętrzne konflikty, lęki i nadzieje.

“Billy Summers” to także przemyślane studium natury ludzkiej – czytając tę historię zastanawiałam się , jak daleko może posunąć się człowiek w obronie swoich przekonań i czy dobro może wyłonić się z aktów przemocy i zła. Mimo że akcja powieści jest niespieszna, to powieść pochłania czytelnika bez reszty. Dla tej książki bez wahania warto zarwać noc!

“Billy Summers” to nie tylko wciągający thriller, ale także refleksyjna opowieść o moralności, ludzkich wyborach i konsekwencjach naszych działań. To lektura, która pozostanie ze mną na długo i którą będę polecała każdemu z moich znajomych w pierwszej kolejności.

CZYTAJCIE BO WARTO!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments