KURKUMINA. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby – dr Ajay Goel

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Liczba stron: 204
Gatunek: Poradnik

Opis książki

Kurkumina, składnik popularnej przyprawy, okazuje się być niezwykle pomocnym sprzymierzeńcem w wielu problemach zdrowotnych i chorobach przewlekłych. Jej lecznicze działanie wykazano w przypadku wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, które jak odkrywa medycyna są odpowiedzialne za większość schorzeń, z którymi boryka się współczesny człowiek. Jak dowodzi Autor książki, kurkumina wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu praktycznie każdej choroby, dla której była badana, a więc między innymi – nowotworów, cukrzycy, depresji, chorób serca i naczyń, artretyzmu, otyłości, nadwrażliwości jelit, zaparć, chorobie Crohna, biegunek nieznanego pochodzenia, chorób degeneracyjnych mózgu i wielu innych.

Książka odpowiada na następujące pytania:

– Czym różni się kurkuma od kurkuminy;
– Z jakiego powodu kurkumina jest uznawana za potęgę przeciwzapalną;
– Jakie są antynowotworowe właściwości kurkuminy;
– Co to znaczy, że kurkuminę odznacza tzw. multicelowanie – atakowanie raka z tak wielu różnych stron;
– Co to znaczy, że kurkumina zawiera najskuteczniejsze znane nauce składniki epigenetyczne;
– W jaki sposób kurkumina traktuje komórki nowotworowe, które nie chcą umierać;
– Jak kurkumina powstrzymuje angiogenezę oraz przerzuty;
– W jaki sposób kurkumina pomaga chorym na depresję oraz RZS (reumatoidalne zapalenie stawów);
– Czy to prawda, że kurkumina zapobiega rozwojowi cukrzycy oraz obniża poziom cukru we krwi;
– W jaki sposób kurkumina oczyszcza tętnice, zapobiegając chorobom naczyń, zawałom i udarom;
– Co sprawia, że kurkumina jest pomocna w zespole jelita drażliwego, chorobie Crohna, uszkodzeniom wątroby.

Recenzja

Kurkumina jest aktywnym składnikiem znajdującym się w kurkumie i to ona odpowiada za jej piękną złocistą barwę. Choć przyprawa ta jest bardzo popularna, wciąż niewiele osób posiada wiedzę na temat właściwości prozdrowotnych samej kurkuminy, a zdecydowanie to ona zasługuje na największą uwagę. Jak czytamy: „Kurkumina wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu każdej choroby, dla której była badana”.

„Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby” to wnikliwa książka, która nie tylko skupia się na zaletach kurkuminy, ale także zagłębia się w mechanizmy zachodzące w ludzkim ciele, prowadzące zarówno do powstania raka, jak i przewlekłych stanów zapalnych. Pozwala to czytelnikowi na lepsze zrozumienie problemu i baczne przyjrzenie się własnemu stylowi życia. Autor bada nie tylko związek kurkuminy z rakiem, ale również omawia jej rolę w łagodzeniu objawów depresji, zapobieganiu chorobie Alzheimera i demencji, poprawie zdrowia serca oraz wspomaganiu osób z cukrzycą. Zaskoczeniem był dla mnie fakt, że kurkumina pozwala poprawić nastrój i stymuluje wzrost nowych komórek w mózgu.

Największą część książki stanowi jednak analiza wpływu kurkuminy na przewlekłe stany zapalne i ograniczanie rozwoju chorób nowotworowych, począwszy od profilaktyki raka, poprzez jego leczenie i zapobieganie nawrotom. Dowiadujemy się również o synergicznym działaniu kurkuminy z innymi substancjami, lekami oraz terapiami antynowotworowymi, co jeszcze bardziej przemawia na jej korzyść. Ponadto kurkuminę przedstawia się jako o wiele bardziej bezpieczną alternatywę dla NLPZ-ów, których stosowanie niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw.

Ogromną zaletą tej książki jest jej przystępny język i holistyczne podejście do zdrowia. Autor nie traktuje chorób jako oddzielnych jednostek, ale analizuje je w kontekście ogólnego stanu organizmu, uwzględniając aspekty fizyczne, psychologiczne, jak też środowiskowe. Dzięki temu czytelnik otrzymuje kompleksową wiedzę na temat zdrowego stylu życia i sposobów na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób przewlekłych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments