RIJKSMUSEUM W AMSTERDAMIE – wyd. Arkady

IDEALNE NA PREZENT!

Opis książki

Amsterdamskie Rijksmuseum jest jednym z najważniejszych muzeów w Europie. Każdego roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających, którzy mogą tu zobaczyć najlepszą kolekcję sztuki holenderskiej, niderlandzkiej i flamandzkiej, a także dzieła z całego świata. Na ekspozycjach prezentowanych jest 8000 starannie wyselekcjonowanych obiektów z miliona znajdującego się w zbiorach Rijksmuseum. To reprezentatywny przegląd holenderskiej sztuki i historii od średniowiecza, a także głównych aspektów sztuki europejskiej i azjatyckiej. Najbogatszą część zbiorów muzeum stanowi malarstwo, z takimi arcydziełami jak Straż nocna Rembrandta czy Mleczarka Vermeera.Książka Rijksmuseum przybliża tę kolekcję, pokazując najciekawsze obrazy, zgrupowane w rozdziałach według porządku chronologicznego, a w jego obrębie także w układzie tematycznym. Każdy rozdział zaczyna syntetyczny wstęp ukazujący szerokie tło historyczne, kulturowe i artystyczne. Znajdziemy tu wysokiej jakości reprodukcje ponad 500 obrazów z tej wyjątkowej kolekcji – wszystkie zostały opatrzone wnikliwymi komentarzami.Pozycja została przygotowana przez najwybitniejszych polskich specjalistów w dziedzinie sztuki holenderskiej: Piotra Borusowskiego, Aleksandrę Janiszewską-Cardone i Antoniego Ziembę. Ten starannie opracowany album pozwala bliżej przyjrzeć się obrazom z kolekcji Rijksmuseum, zarówno pod względem formy i techniki, jak i ich tematyce, symbolice oraz licznym kontekstom.

Recenzja

“Rijksmuseum w Amsterdamie” to fascynujący album, ukazujący bogactwo niezwykłego dziedzictwa artystycznego Holandii, ale i nie tylko. Wydany przez wydawnictwo Arkady, album ten zachwyca pięknymi ilustracjami, jak również przemyślaną prezentacją treści, czyniąc go niezastąpioną pozycją w bibliotece każdego miłośnika sztuki.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to imponująca oprawa. Gruby, solidny album nie tylko robi wrażenie swoją wagą, ale również starannym wykonaniem. Jego okładka wzbudza zachwyt, oddając w pełni prestiżowy charakter Rijksmuseum.

Szczególnym atutem tego albumu są ilustracje. Wyd. Arkady i tym razem nie zawodzi, dostarczając czytelnikowi niezliczonych reprodukcji najważniejszych dzieł sztuki zgromadzonych w Rijksmuseum. Od majestatycznych portretów Rembrandta po malownicze pejzaże Vermeera, każda strona staje się oknem do fascynującego świata malarstwa. Doskonała jakość druku pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze detale, przenosząc czytelnika wprost do samego serca artystycznego mistrzostwa.

Jednak to nie tylko ilustracje czynią ten album wyjątkowym. To również przemyślany dobór tekstów i komentarzy towarzyszących obrazom. Dodatkowo, album zawiera interesujące treści na temat historii samego muzeum oraz jego roli w promowaniu holenderskiej sztuki na świecie.

Nie można również pominąć doskonałego układu graficznego albumu. Zrozumiałe struktury, czytelne podpisy i staranne zaprojektowane przypisy ułatwiają nawigację po książce, pozwalając czytelnikowi pogłębić swoją wiedzę na temat poszczególnych dzieł sztuki.

Podsumowując, “Rijksmuseum w Amsterdamie” to album, który nie tylko cieszy oko swoją piękną szatą graficzną, ale także edukuje i inspiruje. Jest to niezastąpiona pozycja dla każdego, kto pragnie zgłębić tajniki jednego z najważniejszych muzeów sztuki na świecie i odkryć bogactwo dziedzictwa holenderskiego malarstwa.

Dzięki starannej pracy redakcyjnej i wyjątkowej estetyce, album ten zasługuje na wyjątkowe miejsce w kolekcji każdego miłośnika sztuki. Jest to również pozycja idealna na prezent.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Arkady.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments