KWAKI ROZRABIAKI – Alexander

Opis wydawcy

Przystępna a jednocześnie niebanalna gra nie tylko dla najmłodszych. Ruchy na planszy wykonywane są w oparciu o kolory i kształty wyrzucone przez kostki. Gracze sami decydują o wyborze drogi, oceniając która opcja jest dla nich bardziej opłacalna. Każda rozgrywka może odbywać się przy zupełnie innej konfiguracji planszy, o której ułożeniu decydują gracze. W zabawie wcielamy się w kaczuszki, które próbują odnaleźć drogę do mamy. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do celu.Zalety gry Kwaki Rozrabiaki:– Autorska, niebanalna mechanika.– Brak znajomości cyfr, czy umiejętności liczenia nie dyskwalifikuje gracza, ponieważ poruszamy się wedle wskazań wyrzucanych na kościach kolorów, bądź kształtów.– Uczymy dziecko podejmowania decyzji. Mały gracz sam decyduje, którą z dwóch możliwości ruchu bardziej się mu opłaca wykonać.– Plansza budowana z dowolnie łączonych modułów, dzięki czemu rozgrywka nigdy nie wygląda tak samo. Sami też decydujemy o jej długości, nie musimy bowiem stosować wszystkich elementów planszy.– Sympatyczna i angażująca tematyka rozgrywki. Każdy malec zrozumie, jak ważne jest dotarcie bohatera gry do mamy.– Świetna zabawa, pomiędzy podziałami wiekowymi. Rodzic też będzie się dobrze bawić grając z dzieckiem.Zawartość opakowaniapionki – 5 szt., podstawki do pionków – 5 szt., duża kostka do gry – 2 szt., plansze do gry – 9 szt., instrukcja.

Recenzja

KWAKI ROZRABIAKI od @alexander_gryizabawki to niebanalna gra w której dzieci muszą pomóc małym kaczuszkom dojść do Mamy Kaczki. Do dyspozycji mają dwie duże kostki, na których zamiast klasycznych oczek z liczbą, znajdują się kolory lub kształty. Dziecko samo decyduje o tym czy przesunie swój pionek z kaczką na wskazany kolor czy kształt. Gra uczy zatem dzieci podejmowania właściwych i najbardziej korzystnych decyzji.

Na pochwałę zasługują bardzo proste zasady gry i możliwość swobodnego układania pół planszy tak, by trasa do przejścia przez kaczki była dłuższa lub krótsza. Jest również opcja dostosowania planszy do mniejszej lub większej ilości graczy. Gra stanowi całkowitą odmianę od pozycji dostępnych na rynku, a plansza w formie puzzli od razu przykuwa uwagę dziecka. Podobnie jak duże kostki.

Zamiast klasycznych pionków mamy do dyspozycji figurki kaczuszek, jak również figurkę Mamy Kaczki, która czeka na swoje dzieci przy jednym z trzech stawów.Czas rozgrywki jest naprawdę krótki od 5 do 10 minut, dzięki czemu gra szybko się nie nudzi. Z łatwością poradzą sobie z nią dzieci w wieku 4+.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z firmą Alexander.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments