NASZE MIASTO – wydawnictwo Jupi Jo!

Liczba stron: 12 kartonowych stron
Wiek: 3+

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Miasto to miejsce tętniące życiem. Ruchliwe ulice pełne pieszych, samochodów i środków publicznego transportu. Nikt nie chciałby się tutaj zgubić…Ale niestety! Pewien piesek zerwał się ze smyczy! 

Rodzeństwo Lusia i Leon muszą odnaleźć swojego ukochanego pieska Papika, zanim coś mu się stanie! Mali czytelnicy będą im towarzyszyć, poznając przy okazji różne zakątki miasta. Nauczą się nazywać elementy miejskiego krajobrazu i dowiedzą się, co się dzieje w odwiedzanych przez nich miejscach. Czeka ich prawdziwa wyprawa do miejskiej dżungli!

Książka ma duży format i całostronicowe, pełne szczegółów ilustracje. Znajdujące się na każdej stronie okienka rozbudzą ciekawość młodych czytelników i sprawią, że poszukiwania Papika będą pasjonującą przygodą!

Recenzja

„Nasze miasto. Wyszukaj i odkryj” to absolutnie fantastyczna pozycja dla dzieci w wieku 3+, zwłaszcza tych, które uwielbiają odkrywać nowe miejsca. Ilustracje są po prostu zachwycające! Każda strona pełna jest szczegółowych i estetycznych rysunków, które przenoszą nas do różnych zakamarków miasta. A to, co naprawdę mnie zachwyciło, to ilość okienek – naliczyłam ich aż 26! Dzięki nim i opisom zawartym pod każdą z klapek, dzieci mogą zgłębić detale przedstawionej sceny. Książka pomaga również doskonale rozwijać słownictwo związane z krajobrazem miejskim i muszę przyznać, że zarówno trzylatek jak i siedmiolatek znajdzie w tej pozycji coś dla siebie.

W trakcie przeglądania książeczki razem z młodszym dzieckiem okazało się, że całostronicowe i szczegółowe ilustracje świetnie rozwijają spostrzegawczość – dzięki nim stworzyliśmy z synkiem zabawę w „znajdź element na obrazku”, co sprawdziło się u nas świetnie.

Dzięki tej książce dziecko ma okazję poznać m.in. środki komunikacji miejskiej, podstawowe zasady ruchu ulicznego, miejsca związane z kulturą i rozrywką, służby ratunkowe, funkcjonowanie sieci wodno-kanalizacyjnej i wiele innych.

To już druga książeczka z serii z okienkami w naszej biblioteczce, pierwszą była równie świetna książka „Nasz Dom”, którą znajdziecie na moim blogu www.sabinapisarek.pl . Z obu jesteśmy bardzo zadowoleni! Jak na tak krótką pozycję, informacji zawartych w tej książce jest naprawdę wiele. „Nasze miasto” to niezbędny element w biblioteczce małego odkrywcy. 

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jupi Jo!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments