SZUM WSPOMNIEŃ – Natalia Nowak-Lewandowska

Wydawnictwo: Lucky
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data premiery: 11.03.2024

PATRONAT MEDIALNY

Opis książki

Weronika nie ma wygórowanych oczekiwań, przyjmuje życie takim, jakie jest. Poznanie Witka sprawia, że zaczyna wierzyć w lepsze jutro. Choroba ukochanego, a potem tragiczne zakończenie relacji wprowadza Weronikę w stan odrętwienia. Za namową przyjaciółki i szefa wyjeżdża do Kołobrzegu. Pomyłka w rezerwacji splata los Weroniki z tajemniczym mężczyzną.

Do czego doprowadzi to zdarzenie?
Czy życie Weronika się zmieni?

„Szum wspomnień” opisuje żałobę – jeden z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. A także uświadamia, jak odbierani są ludzie dotknięci stratą i cierpieniem. Zakończenie jednego etapu jest początkiem kolejnego, ale trzeba pozwolić sobie na cierpienie, pogodzenie i zamknięcie.

Recenzja patronacka

„Szum wspomnień” to poruszająca i ogromnie ważna książka, która skrupulatnie analizuje, jak śmierć zmienia naszą perspektywę. Autorka doskonale opisuje, jak konfrontacja z utratą bliskiej osoby prowadzi do głębokich przemyśleń nad sensem życia i kondycją ludzkiej duszy.

Początkowo poznajemy główną bohaterkę Weronikę oraz jej narzeczonego – Witka. Jak się szybko okazuje, mężczyzna cierpi na nieuleczalną chorobę. Diametralnie zmienia to sytuację. Dość szybko autorka przechodzi do tematu żałoby, który stanowi motyw przewodni książki i towarzyszy nam do końca historii. Nie zabrakło jednak przebłysków nadziei na lepsze jutro, a to za sprawą mężczyzny, którego kobieta poznaje całkowicie przypadkowo w Kołobrzegu, gdzie na polecenie szefa wyjeżdża, by odpocząć i dojść do siebie po stracie ukochanego.

Książka wnikliwie opisuje liczne odczucia towarzyszące człowiekowi w obliczu żałoby. Przedstawia reakcje osób z otoczenia, które często nie potrafią odnaleźć się w towarzystwie osoby doświadczonej stratą. Wzajemne oddalenie, brak zrozumienia oraz blokada emocji są opisane w sposób autentyczny i poruszający.  

Autorka zgrabnie ukazuje, jak proces żałoby może prowadzić do wyobcowania i utrudnić kontakty społeczne. Podkreśla również, że wyrażanie emocji, włączając w to płacz,  jest naturalnym i koniecznym etapem procesu „zdrowienia”.

Nie zabrakło również wplecenia w fabułę ważnych tematów proekologicznych. Poprzez opowieści bohaterów, czytelnik zmuszony jest do refleksji nad swoim wpływem na otaczającą nas przyrodę i konieczność podejmowania działań na rzecz ochrony planety.

W „Szumie wspomnień” czytelnik odnajdzie nie tylko opis emocjonalnej podróży przez chorobę bliskiej osoby i następnie żałobę, ale również inspirujące przesłanie o sile wspólnoty i wsparcia, które pomaga nam upora się z najtrudniejszymi chwilami w życiu. To lektura, która porusza serce i skłania do głębokich refleksji nad ludzką egzystencją.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments