TAJEMNICE MÓRZ I OCEANÓW. ATLAS BIORÓŻNORODNOŚCI – Emanuela Durand

Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 64
Oprawa: Twarda

Opis książki

Nasza planeta widziana z kosmosu przypomina gigantyczną niebieską kulę! Woda pokrywa 72% powierzchni Ziemi. Oceany oferują nam wiele darów: regulują temperaturę naszej planety i zapobiegają jej przegrzaniu. Rybacy łowią w morzach smaczne i zdrowe ryby. Żeglarze odkrywają nowe szlaki żeglugi i nowe lądy. Morza i plaże zapewniają ludziom ciszę, spokój i chwile wytchnienia. Morskie głębiny i bezkres oceanów pomagają nam marzyć, tworzyć poezje i pejzaże na płótnach. Ponadto chyba wszyscy mamy ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co skrywają głębiny oceanów i mórz, a wciąż jest tam wiele tajemnic do odkrycia. Czy zatem można nie kochać i nie doceniać oceanów i mórz i nie chcieć lepiej ich poznać?

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do poznawania bezkresnych oceanicznych i morskich głębin. Dzięki jej barwnym stronom zrozumiemy, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami Wielką Rafę Koralową, lasy namorzynowe, Zatokę Hudsona, Rów Mariański i inne tajemnice mórz i oceanów.

Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do zwierząt, roślin i całego środowiska naturalnego.

Recenzja

Dziś chcę Wam polecić książkę, która wciągnęła mnie i moje dzieci w fascynujący świat oceanów i mórz jak żaden inny atlas dotąd. “Tajemnice mórz i oceanów” to nie tylko zwykła książka, to podróż przez bezkresne przestrzenie wody, która zachwyca i edukuje jednocześnie.

Od zawsze byłam pod wrażeniem majestatycznej siły i piękna oceanów, a ta książka pozwoliła mi i moim synom zgłębić ich tajemnice na zupełnie nowym poziomie. Wyruszając w podróż po stronach tego atlasu, odkrywaliśmy niezwykłe miejsca, takie jak Wielka Rafa Koralowa czy Zatoka Hudsona, których piękno zapiera dech w piersiach.

Co więcej, książka ta nie tylko zawiera wiele pięknych ilustracji, ale także obfituje w ciekawostki i wiedzę na temat różnorodności życia morskiego oraz wpływu oceanów na naszą planetę. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak istotne są oceany dla regulacji klimatu i zachowania równowagi ekosystemów na Ziemi.

Nasze podróże po stronach “Tajemnic mórz i oceanów” były pełne ekscytujących odkryć i niezapomnianych chwil. Podczas lektury, mój starszy syn zaczynał zadawać pytania o życie pod wodą, a młodszy z wielkim zaciekawieniem wpatrywał się w kolorowe ilustracje przedstawiające różnorodność morskiego świata.

Co najważniejsze, ta książka uczy szacunku dla środowiska naturalnego i zachęca do troskliwego odnoszenia się do zwierząt i roślin. To przesłanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy ochrona środowiska staje się coraz bardziej palącą sprawą.

Dlatego serdecznie polecam “Tajemnice mórz i oceanów” wszystkim rodzicom, którzy chcą nie tylko wzbogacić wiedzę swoich dzieci, ale także zaszczepić w nich miłość i szacunek dla naszej planety. To niezwykła podróż, która otwiera oczy na piękno i znaczenie oceanów dla naszego życia.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jedność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments