W DRODZE. ZAPISKI PIELGRZYMA – Andrea Bocelli

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Książka W drodze to zapis trzytygodniowej podróży konnej wzdłuż starożytnej „drogi Lombardzkiej” w Toskani – Via Francigena, którą od wieków przemierzali pielgrzymi śladami apostołów i świętych. Na kartach tego swoistego dziennika odżywają nie tylko przeżycia związane z miejscami kultu, którymi usiany jest ten szlak, ale również to poczucie pokoju i głębi, ten intymny kontakt z ciszą, te spotkania z ludźmi, te momenty pobudzające do refleksji i szukania duchowości, jakich Andrea Bocelli wraz z żoną Veronicą Berti mogli doświadczyć na własnej skórze podczas pielgrzymki prowadzącej od placu Świętego Piotra w Rzymie do Lajatico, miejscowości, w której rodzina Bocellich żyje od pokoleń.

Opowiadanie to staje się metaforą życia jako ciągłego poszukiwania istotnych wartości, które często bywają zagłuszane codziennym zgiełkiem: związku z przyrodą, relacji z bliskimi nam osobami, nieustannego dialogu z samymi sobą i z Bogiem, drobnych, niekiedy tylko ledwie dostrzegalnych śladów i świadectw, jakie pozostawili nam nasi poprzednicy, a także tych, które my chcemy przekazać przyszłym pokoleniom.

To nie wszystko. Opowiadanie często przeradza się w refleksję nad całym życiem, odwołując się do anegdot i wspomnień związanych z wyjątkową, inspirującą i pouczającą osobistą drogą tego wspaniałego reprezentanta Włoch na świecie. Artysta zastanawia się nad sensem, jaki miała dla niego muzyka, nad trudnościami, jakie życie przed nim stawiało, a także nad wartością dokonanych przez siebie wyborów i osiągniętych celów.

Recenzja

“W drodze: Zapiski pielgrzyma” Andrea Bocellego to niezwykła podróż nie tylko wzdłuż Via Francigena, ale również w głąb ludzkiego serca i duszy. Bocelli i jego żona Veronica Berti zabierają czytelnika w pełną emocji podróż, podczas której odkrywają nie tylko piękno włoskich krajobrazów, ale także głębsze znaczenie życia i duchowości.Poprzez swoje doświadczenia na szlaku pielgrzymkowym, Bocelli otwiera drzwi do refleksji nad istotą ludzkiego bycia. Jego opowieść przenika przez gęstą kurtynę codzienności, odsłaniając momenty ciszy, spokoju i introspekcji. To nie tylko podróż fizyczna, ale również duchowa, która skłania czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem i wartościami, które je kształtują.Niezwykła siła tej książki leży w szczerości, z jaką Bocelli dzieli się swoimi myślami i przeżyciami. Jego narracja wciąga czytelnika na tyle, że czuje się jakby sam był uczestnikiem tej podróży, towarzysząc mu w chwilach zadumy i radości. Opowieść staje się metaforą życia, przypominając nam, że istnieją wartości i doświadczenia, które są ważniejsze niż codzienne zgiełki i zmartwienia.Nie można także pominąć refleksji samego artysty nad swoim życiem i karierą. Bocelli w sposób szczery i otwarty dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami na temat muzyki, trudności życiowych i wartościowych decyzji. Jego historia inspiruje i skłania do głębszych przemyśleń nad własnym życiem.”W drodze: Zapiski pielgrzyma” to nie tylko książka dla fanów Andrei Bocellego, ale dla wszystkich poszukujących głębszego znaczenia życia. To podróż, która zostaje w sercu czytelnika na długo po jej zakończeniu, pozostawiając ślad inspiracji i refleksji.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jedność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments