ZIEMIA ŚWIĘTA. ŚLADAMI NASZEJ WIARY – Jesús Gil, Eduardo Gil

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ
Liczba stron: 274

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Publikacja Ziemia Święta.Śladami naszej wiary w 27 rozdziałach przedstawia religijne, historyczne i archeologiczne szkice na temat głównych miejsc Ziemi Świętej: Nazaretu, En Kerem, Betlejem, Jerozolimy, rzeki Jordan, Kany Galilejskiej, Kafarnaum, jeziora Genezaret, Betanii, Emaus. Odwołując się do opisów biblijnych, innych źródeł historycznych oraz odkryć archeologicznych, autorzy uzasadniają dlaczego Ziemia Święta zajmuje w sercach chrześcijan tak ważne miejsce. Znakomitą pomocą we wspomnianym podróżowaniu śladami naszej wiary są piękne zdjęcia znajdujące się na kartach naszego przewodnika – zaczerpnięte z zasobów wydawniczych magazynu „National Geographic” – oraz grafiki ukazujące przekroje budynków oraz przestrzenne mapy.

Tekst zawiera również rozważania duchowe, które pomogą czytelnikom zanurzyć się w Ewangelii, i uczestniczyć osobiście w każdej scenie, tak żeby Słowo Boże stawało się treścią ich codziennego życia. Rozważania te opierają się na świadectwach ojców Kościoła, magisterium ostatnich papieży, a także na nauczaniu niektórych świętych, szczególnie św. Josemaríi Escrivy, założyciela Opus Dei.

Ziemia Święta.Śladami naszej wiary jest więc pozycją wydawniczą przydatną zarówno dla planujących pielgrzymkę do Ziemi Świętej, jak i dla tych, którzy pragną pobudzić swoją wyobraźnię biblijnymi scenami, aby zdynamizować rzeczywistość własnej wiary na duchowej drodze ku zbawieniu.

Jesús Gil – kapłan, doktor teologii, pracował jako redaktor ds. graficznych w periodyku „Diario de Burgos” oraz dyrektor artystyczny w czasopiśmie „La Voz de Galicia”, laureat międzynarodowych nagród w dziedzinie projektowania i infografiki.

Eduardo Gil – kapłan, doktor filozofii, prowadził zajęcia z języka i literatury na Uniwersytecie w Granadzie. Obecnie zajmuje się formacja kandydatów do kapłaństwa w Rzymie.

Recenzja

Byliście kiedyś w Ziemi Świętej lub planujecie taką podróż?

“Ziemia Święta. Śladami naszej wiary” to niezwykła podróż po miejscach, które od wieków stanowią centrum religijnych przekonań. Ta wyjątkowa książka nie tylko zapewnia czytelnikowi fascynujące ilustracje i ciekawostki, ale również otwiera przed nami drzwi do najświętszych miejsc naszej wiary.

Jednym z najbardziej zachwycających elementów tej książki są jej wysokiej jakości ilustracje. Każda strona przenosi nas w inny zakątek Ziemi Świętej, ukazując wspaniałe krajobrazy, zabytki oraz miejsca o głębokim znaczeniu historycznym i religijnym. Dzięki nim możemy poczuć się jakbyśmy tam byli, przenosząc się wprost do miejsc takich jak Nazaret, Betlejem, Kafarnaum czy Góra Tabor.

Ale to nie wszystko! Książka ta obfituje w liczne ciekawostki, które dodatkowo uatrakcyjniają podróż po Ziemi Świętej. Dowiadujemy się nie tylko o historycznych wydarzeniach związanych z tymi miejscami, ale również o życiu codziennym mieszkańców oraz o różnych zwyczajach i tradycjach kulturowych.

Jednym z największych atutów “Ziemi Świętej. Śladami naszej wiary” jest to, że będzie ona idealnym przewodnikiem dla osób planujących pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Daje ona możliwość zgłębienia wiedzy na temat miejsc, które zamierzamy odwiedzić, a także przygotowania się emocjonalnie do tego wyjątkowego doświadczenia. Nie zabrakło tu również rozważań religijnych, które umożliwiają pełniejszy odbiór publikacji. Książka jest też nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych historią religii chrześcijańskiej. Daje możliwość zgłębienia się w tajemnice i znaczenie miejsc, które odgrywają kluczową rolę w naszej wierze.

Podsumowując, jest to nie tylko doskonała lektura dla pielgrzymów, ale też dla osób poszukujących wiedzy o historii religii chrześcijańskiej. Jest to pozycja, która z pewnością warto mieć w swojej biblioteczce. Książka daje możliwość poszerzenia wiedzy o naszej wierze, a także zapewnia niezapomnianą podróż po najważniejszych miejscach Ziemi Świętej. Gorąco polecam sięgnięcie po nią, jako uzupełnienie wiedzy religijnej, ale także jako inspirującą lekturę dla każdego, kto pragnie odkrywać nowe zakątki naszego świata.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Jedność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments