SYNDROM MIŁEJ DZIEWCZYNY – Beverly Engel

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Liczba stron: 364

Absolutny BESTSELLER dla kobiet (i nie tylko!) dostępny teraz na polskim rynku i to w DWÓCH WERSJACH OKŁADKI!

Opis książki

Czy jesteś Miłą Dziewczyną? Czy ludzie nieraz wykorzystują twoją cierpliwość, dobroć, współczucie i hojność? Czy czasami się rozczarowujesz, ponieważ inni nie traktują cię tak dobrze, jak ty ich? Czy nieustannie dajesz innym kredyt zaufania, tylko po to, żeby się rozczarować, gdy nie spełniają twoich zdrowych oczekiwań? Czy masz tendencję dawać innym zbyt wiele szans? Czy bycie zbyt miłą staje się ciężarem? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na niektóre lub wszystkie z tych pytań, nie tylko nie jesteś sama, ale jesteś w większości. Na całym świecie są miliony Miłych Dziewczyn, które myślą i czują podobnie jak ty. W rzeczywistości można śmiało powiedzieć, że każda kobieta ma w sobie coś z Miłej Dziewczyny

Ta książka dedykowana jest tym wszystkim kobietom na świecie, które wciąż wierzą, że muszą być miłe, żeby być kochane, akceptowane, otoczone opieką i bezpieczne. Jest też przeznaczona dla wszystkich terapeutów oraz obrońców praw kobiet, którzy dokładają starań, żeby pomóc kobietom zrozumieć, że lepiej jest być w swojej mocy, niż być miłą.

Wiele wartościowych treści odnajdą tu zarówno te kobiety, które pragną wyzwolić się z dotychczasowych wzorców i wreszcie stanąć po swojej stronie, jak i dla tych, które już są na ścieżce powrotu do siebie, aby mogły sprawdzić na ile stare schematy wciąż jeszcze są obecne w ich życiu.

Ostateczna wartość tego, kim jesteś, nie opiera się na twoich atrybutach – wyglądzie fizycznym, ilorazie inteligencji, talentach czy sukcesie finansowym. Opiera się na cudownym fakcie, że istniejesz i że w głębi duszy jesteś dobra, mądra i silna… Beverly Engel

Recenzja

„Syndrom Miłej Dziewczyny” autorstwa Beverly Engel to inspirująca oraz rzetelna analiza psychologiczna, która rzuca światło na pułapki społeczne w jakie wpadają kobiety, które starają się spełnić oczekiwania otoczenia. Engel wnikliwie bada zjawisko, które nazwała „syndromem miłej dziewczyny”, prezentując głęboko zakorzenione wzorce zachowań i przekonań, które wpływają na życie wielu kobiet. Książka nie tylko identyfikuje problem, ale również oferuje praktyczne strategie i środki zaradcze, które pozwalają kobietom uwolnić się od społecznych ograniczeń.

Autorka bardzo trafnie zwraca uwagę na społeczne normy, które kształtują oczekiwania wobec kobiet, skłaniając je do bycia uprzedzonymi, pomocnymi i bezkonfliktowymi. Przytacza liczne przykłady sytuacji, w których kobiety, chcąc spełnić te oczekiwania, zatracają siebie i własne potrzeby. Zachęca do zdobywania pewności siebie, wyznaczania granic oraz do odważnego wyrażania swoich opinii i potrzeb.

Język jakim posługuje się Beverly Engel jest jasny i zrozumiały, a treść przystępna dla szerokiego grona czytelników. Unika bowiem specjalistycznego żargonu, co sprawia, że poradnik ten staje się wartościową lekturą zarówno dla osób zainteresowanych psychologią, jak i dla tych, które poszukują praktycznych wskazówek dotyczących rozwoju osobistego.

W moim odczuciu jest to książka, którą można czytać od początku, ale można też na wyrywki, obierając za cel interesujący nas rozdział. Mnogość ćwiczeń jakie zawarte zostały w książce, umożliwia skuteczne przepracowanie problemu, a przykłady z życia pacjentek autorki dodają autentyczności je analizie.

Podsumowując, książka „Syndrom Miłej Dziewczyny” to inspirujące i mądre narzędzie dla każdej kobiety, która pragnie zdefiniować siebie na własnych warunkach. Jest to poradnik absolutnie potrzebny, wartościowy i taki o którym powinno się mówić głośno. Taki, który pozwoli kobietom lepiej się chronić, zabezpieczyć swoje potrzeby, nauczy je otwartości oraz wyrażania i rozpoznawania własnych uczuć.

Książkę kupisz tutaj:


Okładka jasna: https://bialywiatr.com/produkt/syndrom-milej-dziewczyny/
Okładka niebieska: https://bialywiatr.com/produkt/syndrom-milej-dziewczyny-niebieska-okladka/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments