IMPERIUM JEDWABIU. CHARLOTTA – Sara Medberg

Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 432
Cykl: Imperium Jedwabiu (tom I)
Gatunek: Powieść historyczna

Opis książki

Historia miłosna, która wstrząsnęła imperium jedwabiu

Surowe zasady, hierarchia społeczna, klasowość i jedwab rządzą w XIX-wiecznym Turku, gdzie szwaczka Charlotta szuka swojego pana Darcy’ego. Gdy baron Ridderlöw zatrudnia ją w posiadłości jako pokojówkę siostry, odmienia nie tylko jej życie.
W ręce Charlotty trafia dopiero co opublikowana „Duma i uprzedzenie” Jane Austen, przez co zaczyna ona inaczej postrzegać role kobiet w społeczeństwie. Gdy zgorzkniały baron Ridderlöw okazuje jej zainteresowanie, postanawia sprawdzić w praktyce zawarte w książce idee miłości, małżeństwa i wczesnego feminizmu.

Czy zwykła pokojówka może sięgnąć po wszystko: ekscytujące życie i mężczyznę marzeń?

Recenzja

“Imperium Jedwabiu” to opowiedziana pięknym i barwnym językiem historia o miłości, przeplatająca się z surowymi zasadami, klasowością i jedwabnym blaskiem XIX-wiecznego Turku. Autorka, przedstawia nam postać szwaczki Charlotty, której życie diametralnie zmienia się, gdy dostaje posadę garderobianej na dworze barona Ridderlöwa. Zatrudnia on Charlottę jako pokojówkę dla swojej siostry.

Moment, w którym Charlotta sięga po “Dumę i uprzedzenie” Jane Austen, to punkt zwrotny w fabule. Ta klasyka literatury staje się dla niej nie tylko źródłem rozrywki, lecz także narzędziem refleksji na temat swojego postrzegania roli kobiet w społeczeństwie. Zaczyna to być szczególnie istotne, gdy baron Ridderlöw zaczyna przejawiać zainteresowanie nią.
Decyzja Charlotty o sprawdzeniu idei miłości i wczesnego feminizmu zawartych w książce w praktyce nadaje opowieści dodatkowej głębi.

Czy zwykła pokojówka może aspirować do życia w zgodzie z własnymi pragnieniami i mężczyzny marzeń? To pytanie, które autorka próbuje zręcznie rozwikłać, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji i wyzwań, jakie stawia przed bohaterką. Powieść bez wątpienia przyciągnie miłośników XIX-wiecznych dworów. Autorka wspaniale oddaje atmosferę tamtego okresu, czasem trudną i ponurą, ale jednocześnie fascynującą.

“Imperium jedwabiu. Charlotta” jest to powieść wymagająca od czytelnika wiele uwagi i skupienia. Mnogość postaci wzbogaca bardzo świat przedstawiony, jednocześnie stanowiąc wyzwanie dla czytelnika, który pragnie w pełni zanurzyć się w historii. Mimo to przy odpowiednim skupieniu, historia Charlotty i barona Ridderlöwa dostarcza wielu emocji i podstaw do refleksji. Ja urzeczona pięknym językiem i głębią tej klimatycznej opowieści z przyjemnością będę oczekiwała na premierę kolejnego tomu.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Świat Książki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments