AI W BIZNESIE. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji – Mirosław Skwarek

Wydawnictwo: Onepress
Liczba stron: 216

Opis książki

Biznesowa rewolucja na miarę internetu. Już tu jest!

Pojęcie sztucznej inteligencji (SI, ang. AI) używane jest od lat pięćdziesiątych XX wieku. Jednak dopiero niedawno stało się gorącym, odmienianym przez wszystkie przypadki i możliwości terminem, który działa na wyobraźnię ludzi na całym świecie. Sprawcą zamieszania jest ChatGPT – chatbot opracowany przez firmę OpenIA, który służy do generowania odpowiedzi na dane wprowadzone przez użytkownika. Innymi słowy: super mózg z dostępem do wszystkich zasobów internetu pomyślany tak, by dzielić się nimi z człowiekiem w sposób, jakiego ten człowiek akurat sobie życzy.

Możliwości ChataGPT są imponujące. Całą wiedzę, jaką zgromadziliśmy, mamy za jego pośrednictwem na wyciągnięcie ręki, dostępną w kilka sekund. Dysponuje także naszym doświadczeniem i umiejętnościami – zdolnością do researchu, umiejętnościami obliczeniowymi, kreatywnością na poziomie profesjonalnego copywritera. Analizuje i wyciąga wnioski, planuje, tłumaczy zagraniczne teksty, tworzy pisma, odpowiedzi na zapytania, oferty, wpisy na bloga i do mediów społecznościowych. Brzmi jak science fiction? Może. Jednak ChatGPT już tu jest i czeka, aż go zatrudnisz w swojej firmie i pozwolisz mu robić dla Ciebie rzeczy, które zrobić trzeba, a na których zrobienie nie masz czasu, chęci, albo pieniędzy – bo realizację niektórych zadań trzeba byłoby powierzyć zleceniobiorcy. Tymczasem elektroniczny super mózg zrobi je dla Ciebie za darmo.

Ta książka podpowie Ci jak namówić Chata GPT, by dla Ciebie pracował.

Recenzja

Czy zdarzyło Wam się korzystać z możliwości sztucznej inteligencji?

Pragnę dziś podzielić się z Wami moimi wrażeniami po przeczytaniu książki “Al w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji” autorstwa Mirosława Skwarka. Ostatnio wiele mówi się o AI i jej wpływie na biznes, więc ciekawość mnie zżerała, gdy tylko zobaczyłam, że taka książka ukazała się na rynku.

Obawiałam się, że jej treść będzie skomplikowana. Muszę jednak przyznać, że autor niezwykle przystępnie opowiada o tematach, które dla niektórych mogą wydawać się trudne. Książka jest napisana jasnym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że nawet jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, to z łatwością zrozumiesz, o co chodzi.

Jednym z głównych atutów tej książki jest z pewnością praktyczne podejście autora do tematu. Opowiada on nie tylko o ogólnych korzyściach z zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie, ale również przedstawia konkretnie, jakie narzędzia mogą być użyteczne w różnych branżach. To sprawia, że po lekturze czytelnik jest gotów podjąć kroki wdrożeniowe w swoim biznesie.

Co mnie osobiście zaintrygowało, to omówienie kwestii „zmyślania” przez Chat GPT. Nie wiem czy wiecie, ale gdy ChatGPT nie ma wiedzy na jakiś temat, to jest w stanie powołać się nawet na słowa naukowca, który w rzeczywistości wcale nie istnie! Co z tym klopsem zrobić? – dowiecie się z tej książki.

Jest to lektura bardzo intrygująca i skłaniająca do refleksji nad tym, co czeka nas za 5.. 10 lat… Trzeba pamiętać, że jest to narzędzie samouczące się, które z każdą sekundą rośnie w siłę. Czy AI zastąpi kiedyś człowieka na niektórych stanowiskach pracy?

Mirosław Skwarek opisuje w swojej książce największe zalety korzystania z ChatGPT. Udowadnia na praktycznych przykładach, że można go wykorzystać do różnych celów, począwszy od obsługi klienta, a skończywszy na tworzeniu treści na bloga dla wędkarzy. To naprawdę wszechstronny asystent, który może usprawnić wiele procesów w firmie. Kolejnym atutem jest szybkość reakcji ChatGPT. W porównaniu do tradycyjnych metod np. komunikacji z klientem czy obsługi zapytań, sztuczna inteligencja działa praktycznie natychmiast. Jest to ogromna zaleta, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie czas to pieniądz. Skwarek podkreśla jednak, że traktowanie ChatGPT jak wyszukiwarki Google na sterydach jest błędem, a podczas korzystania z niego, każdy otrzymany tekst powinniśmy zweryfikować, czy na pewno jest on zgodny z prawdą.

Jednym z głównych minusów, które autor uczciwie opisuje, jest  właśnie potrzeba stałego nadzoru nad systemem. Sztuczna inteligencja, w tym ChatGPT, jest potężna, ale czasem może źle zinterpretować pytania czy sytuacje. Trzeba konkretnie wiedzieć jak sformułować pytanie, by otrzymać satysfakcjonującą nas odpowiedź. W książce omówiona została nie tylko kwestia pisania treści, ale również tworzenia ilustracji, co może zaciekawić niejedną osobę, która prowadzi własne social media.

Podsumowując, “Al w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji” to lektura, którą polecam absolutnie każdej osobie, zainteresowanej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przez wzgląd na sporą dawkę wiedzy i naprawdę przystępną formę podania, książkę oceniam na 9/10.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments