ODZYSKAJ ENERGIĘ. NOWOCZESNE STRATEGIE POWROTU DO ZDROWIA – Dr Jacob Teitelbaum

Opis wydawcy

Czy zdarza wam się narzekać na brak energii?

Zespół przewlekłego zmęczenia to przypadłość, która dotyka coraz więcej osób we współczesnym świecie zwłaszcza w krajach zachodnich.

Nadmierny stres, rywalizacja i pośpiech, brak odpowiedniej ilości snu, ukryte i niezdiagnozowane infekcje (przerost grzybów, pasożyty i inne drobnoustroje), niepełnowartościowa dieta i niewystarczająca ilość ruchu fizycznego powoduje, że dochodzi do zjawiska tzw. kryzysu energetycznego ciała. Komórki (a przede wszystkim ich organelle zwane mitochondriami) nie są w stanie produkować wystarczającej ilości energii życiowej co przejawia się pod postacią uczucia niewytłumaczalnego zmęczenia, obniżonego nastroju, napięcia nerwowego i lęku, obniżonego libido, uczucia wypalenia i niechęci do robienia czegokolwiek, mgły mózgowej, trudności w koncentracji, zaburzeniach pamięci, nieokreślonych bólach w różnych częściach ciała, problemach ze snem i wielu innych symptomach.

Oto książka praktykującego lekarza z ponad 30- letnim doświadczeniem, który sam przeszedł przez zespół przewlekłego zmęczenia i teraz bazując na badaniach klinicznych oraz własnych przeżyciach udziela cennych wskazówek jak poprawić własną witalność i wrócić do dobrego samopoczucia.

Autor proponuje nieszablonowy program przerwania kryzysu energetycznego ciała pod nazwą SHINE od angielskich słów
Sleep – sen
Hormonal deficiences – niedobory hormonalne
Infections – infekcje
Nutritional deficiences – niedobory żywieniowe
Exercises able – ćwiczenia fizyczne (w miarę możliwości)

Czego dowiecie się z tej książki i co pozytywnego możecie z niej wynieść:

  • Czym jest zespół przewlekłego zmęczenia i jakie są jego podstawowe objawy
  • Skąd bierze się współczesny kryzys energetyczny organizmu i jakie są główne czynniki, które pozbawiają nas energii
  • Jakimi środkami przywrócić optymalną produkcję energii w organizmie
  • Jakie rodzaje infekcji najczęściej osłabiają naszą odporność i jak je usuwać
  • Dlaczego tradycyjne badania laboratoryjne często są niewiarygodne. Jakie badania zrobić i jak je zinterpretować, żeby najpełniej ocenić bieżącą kondycję organizmu

Recenzja

“Odzyskaj energię. Nowoczesne strategie powrotu do zdrowia” to fascynująca podróż przez labirynt przewlekłego zmęczenia, prowadzona przez doświadczonego przewodnika, dr. Jacoba Teitelbauma. Ta książka nie tylko rzuca światło na problematykę zespołu przewlekłego zmęczenia, ale także oferuje czytelnikom konkretne strategie i narzędzia, które mogą być kluczem do odzyskania utraconej energii i powrotu do zdrowia.

Dr Teitelbaum prezentuje podejście holistyczne, uwzględniające różnorodne aspekty zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Autor nie tylko definiuje i analizuje zespół przewlekłego zmęczenia, ale także kładzie nacisk na zrozumienie korzeni tego schorzenia. Poprzez dogłębną analizę czynników takich jak stres, dieta, sen, czy styl życia, książka stawia sobie za zadanie ukazać czytelnikowi kompleksowość problemu, a jednocześnie przedstawić skuteczne strategie radzenia sobie z przewlekłym zmęczeniem.

Jednym z największych atutów tej książki jest jasność i zrozumiałość przekazu. Dr Teitelbaum unika medycznego żargonu, dzięki czemu nawet osoby bez specjalistycznego wykształcenia medycznego mogą z łatwością zrozumieć prezentowane informacje. Ponadto, autor podpiera swoje tezy licznymi przykładami klinicznymi i badaniami naukowymi, co dodaje wiarygodności jego podejściu.

Książka nie tylko identyfikuje problemy, ale również proponuje konkretne rozwiązania. Autor przedstawia praktyczne porady dotyczące optymalizacji snu, dostarczania organizmowi odpowiednich składników odżywczych, skutecznego zarządzania stresem oraz wprowadzenia zmian w stylu życia, które mogą przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Jest to lektura niezwykle wartościowa dla wszystkich, którzy borykają się z przewlekłym zmęczeniem lub chcą zrozumieć tę kwestię głębiej. Książka “Odzyskaj energię” nie tylko edukuje, ale również inspiruje do podjęcia konkretnych działań na drodze do powrotu do pełni sił. To nieoceniona mapa dla tych, którzy szukają środków zaradczych i motywacji w walce z przewlekłym zmęczeniem. Dr Teitelbaum prezentuje nie tylko teoretyczne fundamenty, ale i praktyczne kroki, które mogą przyczynić się do pozytywnych zmian w życiu czytelnika.

Najtaniej kupisz tutaj:

https://bialywiatr.com/produkt/odzyskaj-energie/

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments