ŚCIEŻKA NAJMNIEJSZEGO OPORU – Robert Fritz

Pełny tytuł: Ścieżka najmniejszego oporu. Jak stać się siłą twórczą we własnym życiu.
Wydawnictwo: Ścieżki Mocy
Liczba stron: 390
Oprawa: twarda

Opis wydawcy

Poznaj prawo najmniejszego oporu, którym kieruje się cały świat natury i my, ludzie, choć zwykle nie zdajemy sobie z niego sprawy. Ta książka jest zaproszeniem do odbycia własnego procesu i poznania szczególnej postawy wobec życia. Postawy twórczego, pełnego pasji działania, w którym twoja wizja kształtuje twoją własną ścieżkę najmniejszego oporu. Autor opowiada o głębokim procesie twórczym przeniesionym na codzienne życie – nasze plany i marzenia. Uczy jak wyjść z nawyku reagowania na zastane okoliczności, by zacząć kreować własne okoliczności i życie, jakiego pragniemy. Odkryjesz tu nową perspektywę opartą na wzorcach i dynamikach strukturalnych. Spojrzysz z innej strony na swoje zachowania i motywacje, by w końcu przestać się z nimi zmagać. Cały proces opisany jest w sposób bardzo praktyczny, tak aby krok po kroku móc wdrożyć go we własnym życiu. Przeszkoliło się w nim ponad 80 tysięcy osób, a wśród nich kadra zarządzająca dużych firm i organizacji. W książce zawarto wiele przykładów dowodzących jego skuteczności.

Recenzja

Robert Fritz jest amerykańskim kompozytorem, filmowcem i konsultantem, który w swojej książce przedstawia oryginalną koncepcję tworzenia jako sposobu realizacji celów i marzeń. Autor opiera się na swoim doświadczeniu artystycznym i biznesowym, aby pokazać, jak każdy z nas może stać się twórcą własnego życia, zamiast być ofiarą okoliczności lub nawyków.

Książka składa się z trzech części. W pierwszej części autor wyjaśnia, czym jest ścieżka najmniejszego oporu i jak wpływa ona na nasze działania i rezultaty. Fritz twierdzi, że nasze życie płynie ścieżką najmniejszego oporu, która jest określona przez pewne struktury, takie jak przekonania, wzorce, nawyki czy relacje. Te struktury mogą być sprzyjające lub przeszkadzające naszym celom, a jeśli chcemy zmienić kierunek naszej ścieżki, musimy zmienić te struktury.

W drugiej części autor przedstawia zasady procesu twórczego, który pozwala nam kreować życie, jakiego pragniemy. Fritz opisuje, jak tworzyć rezultaty, które są zgodne z naszą wizją, jak wybierać cele, które są dla nas istotne, jak radzić sobie z problemami i przeszkodami, jak rozwijać postawę twórczą i jak korzystać z mechanizmu napięcia strukturalnego, który napędza nas do działania.

W trzeciej części autor podsumowuje swoją koncepcję i zachęca nas, abyśmy traktowali swoje życie jako dzieło sztuki, które możemy tworzyć według własnego pomysłu i gustu.

„Ścieżka najmniejszego oporu” jest książką niezwykle inspirującą i pouczającą. Autor pisze w prosty i przystępny sposób, ilustrując swoje tezy licznymi przykładami i anegdotami. Książka nie jest typowym poradnikiem, który daje gotowe recepty i ćwiczenia, ale raczej prowokuje do refleksji i zmiany perspektywy. Książka może być pomocna dla każdego, kto chce osiągnąć swoje cele, rozwijać swoją kreatywność i cieszyć się życiem.
Polecam tę książkę osobom, które szukają nowego spojrzenia na proces tworzenia i realizacji marzeń.

Książkę kupisz tutaj: https://sciezkimocy.pl/p/sciezka-najmniejszego-oporu-robert-fritz/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments