LUKSUS ARABSKICH PAŁACÓW – Marcin Margielewski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Literatura obyczajowa
Data wydania: 2024-01-23
Liczba stron: 304

Opis książki

Możliwość zajrzenia za pilnie strzeżone mury arabskich pałaców jest dostępna tylko dla nielicznych.

W świecie, w którym miliony ludzi nie mogą zaspokoić swoich niezbędnych potrzeb życiowych, istnieją tysiące takich, którzy otaczają się tonami tego, co zupełnie zbędne. Mieszkają w luksusowych twierdzach, inkrustowanych złotem klatkach z włoskiego marmuru, udając szczęście…
Bogate Arabki uwielbiają robić zakupy w drogich butikach i urządzać z przepychem wnętrza swoich rezydencji, ale często nie robią tego wyłącznie z próżności, a z naturalnej dla każdego potrzeby wolności. To zwykle jedyne decyzje, które mogą podejmować bez udziału męża.

Rezydencje zamieszkiwane przez nowoczesnych Arabów stały się tłem dla historii opowiedzianych przez pracującą w Omanie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich projektantkę wnętrz. Te opowieści wzbudzają przerażenie, czasami obrzydzenie, często współczucie, ale zdarza się, że i podziw, a nawet zazdrość.

Czy chcesz dowiedzieć się, jakie tajemnice kryją arabskie pałace?

Recenzja

Książka Marcina Margielewskiego „Luksus arabskich pałaców” przenosi czytelnika w fascynujący świat tajemnic i rodzinnych dramatów ukrytych za bogatymi zdobieniami arabskich rezydencji. Autor zgrabnie przedstawia czytelnikowi historię widzianą oczami młodej pani architekt – Magdy, która wielokrotnie projektowała luksusowe wnętrza arabskich rezydencji. To, co wówczas miała okazję usłyszeć i zobaczyć na własne oczy, możecie znaleźć właśnie w tej książce.

Podczas lektury szybko orientujemy się, że arabskie pałace to nie tylko miejsce niewyobrażalnego przepychu, ale również terytorium zaciętej walki o władzę, tożsamość i możliwość samodecydowania. Ciekawe wątki kulturowe splatają się tutaj z osobistymi losami bohaterów, rzucając światło na kultywowane przez nich tradycje, wartości i dylematy, z jakimi muszą się mierzyć. Autentyczność opisów codziennego życia za zamkniętymi drzwiami luksusowych rezydencji dodaje książce głębi i pozwala czytelnikowi zanurzyć się w realiach nieznanych mu dotąd obyczajów.

Na uwagę zasługuje również bardzo ciekawe przedstawienie przez autora postaci – zarówno głównych, jak i drugoplanowych, które wnoszą do całej historii różnorodność perspektyw i emocji. Konflikty między tradycją a nowoczesnością, lojalnością względem męża i religii a potrzebą niezależności, stanowią dynamiczne elementy fabuły, zmuszając czytelnika do refleksji nad uniwersalnymi wartościami i wyborami życiowymi. Autentyczność przedstawionej w książce historii sprawia, że czujemy się zanurzeni w opisywanym świecie.

W miarę jak fabuła się rozwija, zostajemy wciągnięci w wir zawiłych relacji między postaciami, gdzie miłość, rodzinne dramaty i tajemnice spleciono w gęstą sieć emocji. „Luksus arabskich pałaców” to książka, która wciąga bez reszty i pozostaje w pamięci na długo. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to historia o niezwykłej złożoności charakterów i sile kobiet zamieszkujących arabskie pałace. Na kartach tej książki znajdziemy zarówno silne kobiety, które sprzeciwiają się narzuconym im normom, jak i ciche bohaterki, dla których podporządkowanie mężczyznom i wyznawanej wierze jest czymś naturalnym. Dla nich możliwość urządzenia wnętrza pałacu wedle własnej wizji jest często jedyną formą samostanowienia, jaką mogą podjąć.

Polecam tę książkę wszystkim osobom, które zainteresowane są głębszym zrozumieniem historii, tradycji oraz codziennego życia w krajach arabskich. Będzie również idealna dla osób zainteresowanych pozycją kobiet w tych krajach, jak też czytelników ceniących sobie mocno rozbudowaną warstwę obyczajową.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Prószyński i S-ka.
https://www.proszynski.pl/product/luksus-arabskich-palacow

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments