WITAMINA C. HISTORIA PRAWDZIWA – Steve Hickey, Andrew W. Saul

Opis wydawcy

Badania naukowe nad witaminą C w celu jej klinicznego zastosowania postępują bardzo dynamicznie, pomimo braku dofinansowania ze strony medycyny akademickiej. Medycyna ortomolekularna, która stosuje wysokie dawki substancji odżywczych w leczeniu chorób, jest postrzegana przez medyczny establishment jako wysoce kontrowersyjna. Jednak to odrzucenie ortomolekularnego podejścia nie ma zasadniczo podstaw w rzetelnej wiedzy, a odzwierciedla jedynie uprzedzenia i chęć utrzymania nie mającego nic wspólnego z postępem status quo.

Ta książka opowiada „prawdziwą historię” jednej z najważniejszych substancji dostępnych dla człowieka, której on sam nie potrafi syntezować we własnym ciele, a która pozwala utrzymać organizm w zdrowiu i przywrócić równowagę w przypadku najróżniejszych chorób. Autorzy dochodzą do konkluzji, że pewnego dnia prawdziwe leczenie bez użycia witaminy C będzie jak poród bez zachowania zasad higieny lub chirurgiczna operacja bez zastosowania narkozy.

Książka odpowiada na następujące pytania:
– Dlaczego witamina C powinna być nazywana substancją odżywczą a nie witaminą;
– Czy szkorbut to choroba, która rzeczywiście już nie występuje;
– Skąd pochodzą błędy w ustalaniu ZDS (zalecanego dziennego spożycia);
– Jakie czynniki wpływają na wchłanianie witaminy C;
– Czym są pompy molekularne i w jaki sposób są powiązane z poziomem witaminy C w organizmie;
– Na czym polega przepływ dynamiczny w stosowaniu witaminy C;
– Czy wysokie dawki witaminy C są bezpieczne;
– Czy witamina C rzeczywiście powoduje kamienie nerkowe i czy w związku z jej przyjmowaniem pojawiają się jakieś działania niepożądane;
– Dlaczego witamina C jest najważniejszym przeciwutleniaczem;
– Jakie jest zastosowanie oraz stosowane dawki witaminy C w chorobach zakaźnych, schorzeniach przewodu pokarmowego i naczyń, nowotworach;
– Skąd biorą się kontrowersje w ortomolekularnym (wysokie dawki) stosowaniu witaminy C.

Recenzja

“Witamina C. Historia Prawdziwa” autorstwa Steve’a Hickeya i Andrew W. Saula to niezwykle fascynująca podróż przez świat witaminy C, która nie tylko przynosi nam obraz niezwykłego potencjału tego składnika, ale również podważa konwencjonalne przekonania na temat jego stosowania w medycynie.

Autorzy, będący ekspertami w dziedzinie medycyny i nauk biomedycznych, przedstawiają czytelnikowi historię witaminy C z niezwykłą precyzją, jednocześnie rozwiewając mit, że jest to jedynie środek na przeziębienie. Książka nie tylko sięga do korzeni badawczych nad witaminą C, ale także przypomina nam, jak wiele faktów i badań zostało pominiętych w kontekście korzyści płynących z jej spożywania.

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów książki jest przedstawienie badań klinicznych dotyczących skuteczności witaminy C w leczeniu różnych chorób. Autorzy nie tylko opierają się na własnych analizach, ale również przywołują prace innych naukowców, którzy potwierdzają potencjał witaminy C w walce z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, w tym z nowotworami.

Przemyślane podejście autorów do tematu sprawia, że czytelnik nie tylko zdobywa wiedzę na temat samej witaminy C, ale także zaczyna zastanawiać się nad funkcjonowaniem konwencjonalnego systemu opieki zdrowotnej. Książka stawia pytania o to, dlaczego tak często ignoruje się korzyści zdrowotne płynące z witaminy C, zwłaszcza w kontekście leczenia chorób przewlekłych.

Język książki jest przystępny dla czytelników o różnym poziomie wiedzy medycznej, co sprawia, że “Witamina C. Historia Prawdziwa” może być cennym źródłem informacji zarówno dla profesjonalistów, jak i dla laików zainteresowanych tematem zdrowego stylu życia i alternatywnych metod leczenia. Niezależnie od tego, czy czytelnik jest sceptykiem, czy otwartym na nowe idee, ta książka z pewnością wzbogaci jego spojrzenie na znaczenie witaminy C dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Książkę kupisz tutaj:

https://bialywiatr.com/produkt/witamina-c-historia-prawdziwa

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments