UTKANE Z MIŁOŚCI. 5 opowieści na dobry wieczór – Zbiór opowiadań

Wydawnictwo: Literackie
Autorzy: Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Grochola, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Magdalena Kordel.
Data wydania: 2023-10-11
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 312

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Na długie jesienne wieczory.

By czule o siebie zadbać.

Gdy potrzeba nadziei i przypomnienia, że świat bywa dobrym miejscem.

Czy dawne zauroczenie może rozkwitnąć na nowo w samotnej leśniczówce? Czy po latach poświęcenia dla rodziny można zawalczyć o siebie i nauczyć się dbać o własne szczęście? Jak pogodzić konflikt między trzema pokoleniami kobiet? Gdzie szukać oparcia na życiowym rozdrożu i co zrobić z głową pełną marzeń i obaw?

Najlepsi polscy autorzy i autorki literatury obyczajowej przygotowali antologię wyjątkowych opowiadań, które pokrzepiają i zachęcają do walki o swoje szczęście. To wzruszające teksty o miłości do innych i… siebie. O budowaniu uczucia na własnych zasadach, odnajdywaniu go po latach i odkrywaniu, czym jest głęboka bliskość z drugim człowiekiem opowiadają: Janusz L. Wiśniewski, Katarzyna Grochola, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha i Magdalena Kordel.

Poznaj bohaterów takich jak ty. Z krwi i kości, zmagających się z codziennością, niepewnych, tkwiących w zależnościach, które im nie służą. Ich historie prowadzą przez meandry samotności i braku wiary w siebie, ale pokazują też wyjątkowe relacje i momenty, które potrafią wywrócić całe życie do góry nogami.

Która z opowieści stanie się twoim dobrym zaklęciem?

Recenzja

Jak podoba Wam się okładka zbioru opowiadań „Utkane z miłości”?

Pytam nieprzypadkowo, gdyż jest ona w moim odczuciu odwzorowaniem emocji jakie znajdujemy wewnątrz. Jest delikatna, pogodna i piękna, podobnie jak każda z 5 opowieści napisanych przez wyśmienitych pisarzy! Znajdziecie tu opowiadania: Janusza Leona Wiśniewskiego, Katarzyny Grocholi, Agnieszki Krawczyk, Nataszy Sochy oraz Magdaleny Kordel.

Historie utkane zostały nie tylko z miłości – jak głosi tytuł, ale również z ogromnej nadziei, czułości, wierności, wiary w to, że miłość istnieje i gdzieś na nas czeka. To książka która otuli Was niesamowitym ciepłem i obudzi skrywane głęboko emocje. Absolutnie niespieszna, wymagająca skupienia i chwili ciszy. Nie są to historie, które przeczytacie w pośpiechu. Warto oddać im cały swój wieczór, a one odwdzięczą się wprowadzeniem czytelnika w wyjątkowy nastrój pełen spokoju, wzruszenia i życzliwości. To pozycja wprost wymarzona na jesienno-zimowe wieczory.

Każde z opowiadań napisane zostało w obrazowy sposób, dzięki czemu z łatwością można wyobrazić sobie opisywane sceny. Spędziłam z tym pięknym tytułem wyjątkowe chwile i ogromnie się zrelaksowałam. Całym sercem polecam tę książkę na prezent, dla bliskiej osoby, która ceni sobie niespieszne i otulające historie przepełnione ciepłem, miłością i przyjaźnią. To przede wszystkim historie do głębi ludzkie, w których być może znajdziecie podobieństwa do sytuacji z własnego życia lub własnych pragnień. Najbardziej poruszyło mnie opowiadanie autorstwa Nataszy Sochy… zarówno sama historia jak i zakończenie wywołały we mnie tyle emocji, że chyba nie szybko zapomnę to, co przeczytałam. Są historie, które zostają w człowieku na zawsze i ta bez wątpienia do takich należy.

Nie masz planów na jesienne wieczory? Sięgnij po tę książkę.
„Weź ją jak lustro, wzruszenie i czterolistną koniczynę”.  

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z : Wydawnictwo Literackie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments