ZWIĄZKI NOWEJ ZIEMI – William Weil

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Gatunek: Poradnik
Liczba stron: 169

Opis książki

„Związki Nowej Ziemi” Williama Weil’a oparte są na fenomenie książki Eckharta Tolle’a „Nowa Ziemia” i inspirują wszystkie pary, by przebudziły się do swojego wyższego celu – relacji Miłości jako drogi prowadzącej do przebudzenia. Korzystając z pracy Tolle’a i najbardziej uznanych ekspertów zajmujących się związkami, autor integruje to ze swoimi własnymi obserwacjami i zaleceniami dla partnerów.
Sugeruje, że ponieważ zakochanie się to jedna rzecz, a pozostanie w Miłości to inna, wszyscy potrzebujemy obecnie nowego kontekstu i lepszych narzędzi. Chwalona przez światowych doradców rodzinnych, książka „Związki Nowej Ziemi”, oferuje niezwykłe wskazówki dla par do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla siebie nawzajem, do efektywnej komunikacji, ciągłego podtrzymywania Miłości oraz wzajemnego pozwolenia sobie na ujawnienie się pełnego potencjału każdego z partnerów.
Choć książka skupia się na partnerskich związkach Miłości, rady w niej zawarte mają zastosowanie do każdej relacji – przyjaciół, krewnych, współpracowników. To sprawia, że przeczytać może ją każdy kto chce doświadczyć wyższej mocy jaka towarzyszy świadomym relacjom.

Recenzja

Związek… łatwo go stworzyć, trudniej utrzymać; a już najtrudniej sprawić, by był szczęśliwy i trwały. Czy to w ogóle możliwe? W czasach, kiedy świat zmienia się zastraszająco szybko, a era konsumpcjonizmu zamiast radości sprezentowała ludziom znudzenie większością rzeczy materialnych? Gonimy za coraz to nowymi cudami techniki, nudzą nam się meble, telefony, samochody, ubrania… a co, jeśli znudzi się życiowy partner? Związek dwojga ludzi ma tę przewagę, że wpływ na jego atrakcyjność ma wiele czynników, nad którymi można wzajemnie popracować. Mowa tu o dobrej komunikacji, wsparciu, poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Łączą nas emocje i wzajemne potrzeby, które sprawiają, że jesteśmy w stanie związać się z drugą osobą aż do końca życia.

William Weil w fantastyczny sposób opowiada o tym w książce „Związki Nowej Ziemi”, która jest przewodnikiem dla par (i nie tylko) na XXI wiek. Znaleźć w niej można nie tylko wiele cennych wskazówek w kwestii budowania zdrowej relacji, ale również liczne odniesienia do życia prywatnego autora, który na własnym przykładzie pokazuje czytelnikowi, jak ważna jest dobra komunikacja z drugim człowiekiem. Poradnik zawiera treści mocno uniwersalne, które odnieść można nie tylko do związku, ale również do relacji rodzinnych, czy przyjacielskich. To książka która pomaga rozszerzyć własną świadomość o umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu z drugim człowiekiem. Uczy, jak wyzbyć się oskarżycielskiego tonu z formułowanych komunikatów, a zamiast tego, konstruktywnie wyrażać krytykę. Wspomaga również przywrócenie namiętności w związku. Warto podkreślić, że poradnik ten, odpowiedni będzie zarówno dla par, które są szczęśliwe, jak i tych przechodzących kryzys. Podobały mi się fragmenty w których autor zobrazował, jak związki ewoluowały na przestrzeni lat pod wpływem takich czynników jak wojna, rewolucja przemysłowa, podwyższenie standardów życia itp. Książka uświadamia czytelnikowi ważną rzecz, a mianowicie to, że szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Kluczową rolę odgrywa tu ego, które gdy tylko zostanie zaspokojone i otrzyma upragniony obiekt westchnień, np. nowy samochód, to od razu przerzuca swoją uwagę na kolejną rzecz, pozornie „niezbędną” do szczęścia. Tymczasem prawdziwe szczęście kryje się w nas samych, w celebrowaniu chwili obecnej i w radości jaką odnajdujemy wchodząc w relację z drugim człowiekiem.

Książkę kupisz tutaj:

Książkę zakupisz również na stronie wydawnictwa www.bialywiatr.com.


Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments