ZIOŁA PRZECIWWIRUSOWE – Stephen Harrod Buhner

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Liczba stron: 470

Opis książki

Wirusy są bardzo inteligentne. Ulegają szybkim mutacjom i stają się odporne na działanie leków stosowanych przez medycynę akademicką. Infekcje takie jak SARS (zespół ostrej niewydolności oddechowej) choroba Zachodniego Nilu czy gorączka Denga, już teraz są problemem na skalę światową. Rozprzestrzeniają się szybciej, niż jesteśmy w stanie opracować skuteczne farmaceutyki, które mogłyby z nimi walczyć. Co roku pojawiają się również nowe szczepy grypy, poddające w wątpliwość skuteczność działania szczepionek.

Oto najbardziej wszechstronne na rynku opracowanie dotyczące roślinnego wsparcia w przypadku chorób wirusowych (również tych lekoopornych) przygotowane przez światowej sławy fitoterapeutę Stephena Harroda Buhnera znanego również  z doskonałej książki dotyczącej lekoopornych bakterii (Antybiotyki ziołowe) oraz skutecznych protokołów roślinnych leczenia boreliozy.

W książce znajdziecie szczegółowe, poparte badaniami naukowymi, informacje dotyczące najlepszych aktualnie ziół przeciwwirusowych działających systemowo (ogólnoustrojowych) w bardzo szerokim spektrum aktywności (skutecznych na wielu grup wirusów), łatwych w użyciu i obróbce.

Autor przedstawia dokładnie opisane protokoły zachowania w przypadku rożnych chorób wirusowych m.in grypy, SARS, koronawirusów, wirusów zapalenia mózgu np. Zachodniego Nilu, odkleszczowego, La Crosse, gorączki krwotocznej, cytomegalii, Epsteina-Barra, opryszczki, półpaśca, rotawirusów, norowirusów i wielu innych.

W dziale dotyczącym materia medica znajdują się rzetelne opisy najbardziej skutecznych środków roślinnych oraz sposobów ich przygotowywania i podawania. Jest tam m.in. tzw. złota siódemka Buhnera na wirusy czyli – tarczyca bajkalska, Houttyunia, Isatis, Lomatium, imbir, lukrecja, czarny bez) Wszystkie zioła są dostępne w Polsce

Medycyna akademicka wszelkimi sposobami próbuje znaleźć rozwiązania na inwazje wirusów. Jednak podobnie jak w przypadku antybiotyków, które ostatnio coraz częściej okazują się nieskuteczne w przypadku opornych bakterii, również w przypadku wirusów stosowane leczenie często okazuje się nieefektywne. Współcześni medycy nie posiadają zbyt szerokiego arsenału środków przeciwwirusowych. Są to najczęściej leki działające objawowo, lub takie które w ramach panującego paradygmatu monoterapii, mają za zadanie powstrzymać rozwój infekcji patogenów na pewnym konkretnym jej etapie (np. zablokować możliwość wniknięcia wirusa do komórki) Jeśli zastosowane leczenie okaże się nieskuteczne, poza izolowaniem chorych oraz stosowaniem sterydów lub leków objawowych (np. kortykosteroidów mających wyhamowywać nadaktywny układ odpornościowy) współczesna medycyna ma niewiele więcej do zaoferowania.

Dlatego bezcenna okazuje się wiedza wykraczająca poza standardowe postępowanie. Jak się okazuje w batalii z wirusami nie jesteśmy osamotnieni. Oto rośliny, które istnieją na ziemi o wiele dłużej niż nasz gatunek miały kontakt z różnego rodzaju patogenami od samego początku swojego istnienia. Jako że nie miały i nie mają zdolności poruszania (i odwiedzenia  najbliższego lekarza pierwszego kontaktu czy szpitala) musiały wytworzyć własne mechanizmy i związki, które pozwalały im przetrwać. Szala zwycięstwa przechylała się na jedną lub na drugą stronę ale dzięki temu po milionach lat ewolucji i tych zmagań rośliny wykształciły taką wewnętrzną chemię wobec której zarówno bakterie jak i wirusy (nawet te oporne) okazują się bezsilne.

Prowadzone badania kliniczne (zarówno in vitro, in vivo i na ludziach) potwierdzają że wybrane gatunki roślin lub ziół leczniczych posiadają niezwykłe wręcz zdolności likwidowania inwazji patogenów na każdym jej etapie – zarówno więc podczas prób przeniknięcia drobnoustrojów do organizmu jak również hamowania burzy cytokin, wydzielania stosownych enzymów zaburzających rozmnażanie patogenów czy wreszcie bezpośredniego działania przeciwwirusowego.

To właśnie Buhner rozpropagował na świecie pojęcie synergii stojące w opozycji do wspomnianej wcześniej monoterapii. Twierdzi on, ze siła roślin nie tkwi w pojedynczych wyizolowanych składnikach, które uzyskujemy dzięki zaangażowaniu biotechnologii. To bowiem moc całej rośliny i współpraca zawartych w niej związków powoduje, że drobnoustroje nie mają szans i muszą się wycofać. Co nam przywraca nadzieję, ze w trudnych sytuacjach mamy na kogo liczyć.

Moja opinia

Wychodzę z założenia, że w roślinach tkwi ogromna moc uzdrawiania, jednak żyjemy w czasach, gdzie główną uwagę kieruje się na gotowe preparaty. Oczywiście, że czasem też z nich korzystam, jednak coraz częściej staram się wprowadzać do swojego życia wywary i zioła.

Kojarzycie już zapewne książkę „Antybiotyki ziołowe” o której regularnie Wam przypominam. Autor skoncentrował się w niej na przedstawieniu ziół, które okazują się zbawienne w przypadku leczenia lekoopornych infekcji bakteryjnych. Tu zaś, S.H. Buhner skupia się na ziołach o działaniu przeciwwirusowym.

Poradnik zawiera ogrom szczegółowych informacji, będących efektem badań naukowych. Znajdziecie tu zarówno sposoby leczenia grypy, zapalenia mózgu, półpaśca, opryszczki, SARS, jak i wielu innych chorób.

Otrzymacie wiedzę o najsilniejszych roślinach przeciwwirusowych, które dodatkowo mają szerokie spektrum działania. Autor prowadzi czytelnika za rękę przez proces samodzielnego sporządzania nalewek, wywarów i innego rodzaju preparatów ziołowych.

Na uwagę zasługuje fakt, że S.H. Buhner ma już na koncie 23 tytuły, wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami. Chciałabym, aby każdy poradnik po który sięgam, był tak rzeczowy i kompletny jak ten.

Jeśli macie ochotę zagłębić się w szczegóły naukowe na temat poszczególnych chorób, czy ziół stosowanych w ich leczeniu, to macie taką możliwość, jeśli zaś interesują Was wyłącznie same rośliny i sposób ich wykorzystania, to bez problemu odnajdziecie interesujące Was fragmenty. Całość okraszona jest niezwykle cennymi uwagami od autora, które czerpią z jego bogatego doświadczenia. Uważam, że jest to książka, która powinna znajdować się w każdym domu. 

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments