APTEKA DOMOWA – Maria Treben

Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 360
Oprawa: twarda

Opis książki

Lekarz pomaga, ale natura leczy.
HIPOKRATES

To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat ziół! W książce znajdziemy nie tylko przepisy na szerokie zastosowanie ziół, poznamy ogromną moc ziołolecznictwa, ale też mnóstwo praktycznych porad jak utrzymać zdrowie i ciało w doskonałej kondycji. Poznamy także fundamentalną filozofię życia Mari Treben.
Jej popularność w ubiegłym wieku nie znała granic. Wielu czciło ją jak świętą, w rzeczywistości była kobietą, która spędziła całe życie pracując z ziołami leczniczymi. Skuteczność jej ziołowych kuracji zadziwiła wielu sceptyków i została doceniona przez jej zwolenników.
Dzięki rozległej wiedzy zielarskiej oraz przepisom i wskazówkom Maria Treben pomogła wielu ludziom odzyskać zdrowie, komfort i siłę. Jednak zawsze podkreślała z wielką skromnością, że skuteczne terapie są możliwe nie dzięki niej, ale dzięki dobroci Boga, który podarował ludziom zioła lecznicze.

Recenzja

Słyszeliście kiedyś o Marii Treben?

Przyznaję bez bicia, że ja nie, aż do chwili kiedy sięgnęłam po jej książkę – „Apteka domowa”. Jak się szybko okazało, kobieta, której sylwetkę pragnę Wam dziś przybliżyć uznawana była przez wielu za „świętą już za życia”. A wszystko za sprawą fenomenalnych kuracji ziołowych, dzięki którym wielu ludzi odzyskało zdrowie. Choć książka wydaje się dość niepozorna, kryje w sobie olbrzymią ilość informacji na temat roślin leczniczych i ich zastosowania, jak również o samej autorce. Wykorzystanie niektórych roślin było dla mnie fenomenalne i prawdę mówiąc mam ochotę nawet wypróbować kilka z przedstawionych w tej książce kuracji. Moje zaciekawienie wzbudziła m.in. poduszka ze zmielonych kasztanów, która to według autorki ma pomagać na nerwobóle.

W książce „Apteka domowa” znajdziecie wskazówki na temat tego, w jaki sposób radzić sobie z wieloma schorzeniami jak np. bóle kończyn, ból oczu, krwawienie z nosa, nieregularny okres, nadciśnienie tętnicze i wiele innych. Autorka pomaga nawet znaleźć sposób na mankamenty urody tj. przebarwienia na twarzy i ciele, nadmierne owłosienie, uczulenia na skórze, blizny itd. Całość dopełniają zdjęcia przedstawiające autorkę, jak również ilustracje najpopularniejszych roślin leczniczych. Nie zabrakło tu również rozmaitych wskazówek dla ogrodników, porad dotyczących higieny ciała, jak też ciekawych przepisów prosto z kuchni Marii Treben. Polecam każdemu, kto wierzy w uzdrawiającą moc ziół i ma ochotę sięgnąć po sprawdzone kuracje, które pomogły już wielu osobom na całym świecie.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Bellona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments