MORDERSTWO W KSIĘGARNI – Merryn Alingham

Opis książki

Poznaj Florę Steele – przebojową właścicielkę księgarni, rowerzystkę, marzycielkę po uszy zakochaną w książkach!Pewnego ranka Flora otwiera swoją księgarnię i wśród regałów znajduje ciało młodego mężczyzny. Jak został zabity? Kim jest? I co teraz będzie z jej ukochanym miejscem?Zdeterminowana, by ocalić reputację księgarni i rozwiązać kłopotliwą zagadkę, prosi o pomoc przystojnego Jacka Carringtona – autora kryminałów, samotnika i jej najbardziej niezawodnego klienta.Nieprawdopodobny duet stanie na głowie, by odkryć prawdę, choć oboje czują, że w Abbeymead dzieje się coś złego. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy nagle umiera jeden z mieszkańców wioski, pozornie nieszkodliwy starszy pan. Czy te dwa zgony są ze sobą powiązane?Nieco nerwowa właścicielka miejscowej cukierni, aspirująca modelka z obsesją na punkcie pieniędzy czy budząca grozę menadżerka hotelu… Okazuje się, że w sennej angielskiej wiosce sekrety czają się niemal na każdym zakręcie.

Recenzja

Lubicie chodzić do księgarni? Czy wolicie kupować książki przez internet? Chciałabym kiedyś przenieść się do takiej starej księgarni, rodem z filmów… i ta książka mi to umożliwiła!

Od dawna miałam ochotę na powieść „Morderstwo w księgarni” i w końcu się udało. Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam sama się skusić i powiem Wam, że to naprawdę świetna i wciągająca historia! Przez wzgląd na to, że akcja dzieje się w 1955 roku w hrabstwie Sussex, książka ma bardzo ciekawy, małomiasteczkowy klimat.

Wyobraźcie sobie taką sytuację… prowadzicie księgarnię otwieracie ją jak każdego dnia, aż w pewnym momencie okazuje się, że między regałami leży trup! Jak? Skąd? Którędy? Przecież drzwi były zamknięte. A na dodatek, denata znajduje tajemniczy mężczyzna, który przez miejscowych uważany jest wręcz za odludka – Jack Carrington – autor kryminałów, który bardzo rzadko wychodzi z domu, jednak tego dnia postanowił odwiedzić księgarnię. Taka sytuacja spotkała Florę Stelle.

Co doprowadziło do śmierci młodego chłopaka? To zagadka, którą właścicielka sklepu musi rozwikłać wraz z pomocą Jack’a, aby oczyścić dobre imię księgarni. Czy uda im się znaleźć sprawcę?

“Morderstwo w księgarni” to książka, która bez wątpienia umili Wam jesienno-zimowe wieczory. Osnuta tajemnicą, niespiesznie naprowadza czytelnika na możliwe rozwiązania mrożącej krew w żyłach zagadki. Historia nie gnała na złamanie karku, pozbawiona była brutalnych opisów, co bardzo mi się podobało. Autorce udało się utrzymać moje zainteresowanie do samego końca. Owiana aurą tajemniczości, osadzona w miejscu, gdzie każdy każdego zna. Przerażająca poprzez fakt, że któraś z osób coś ukrywa. Mam nadzieję, że nie będzie to moje ostatnie spotkanie książkami autorki, gdyż na horyzoncie widać już równie intrygujące „Morderstwo w zimowy dzień”!

Czytaliscie? Planujecie?

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Mando.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments