ZANIM WYSTYGNIE KAWA – Toshikazu Kawaguchi

Wydawnictwo: Relacja
Seria: Opowieści z kawiarni (tom2)
Premiera: 17.05.2023
Liczba stron: 208

Opis książki

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera sprzedanego w trzech milionach egzemplarzy. W Opowieściach z kawiarni spotkamy zarówno bohaterów Zanim wystygnie kawa, jak i zupełnie nowe osoby.

Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa.

Do przeszłości wraca mężczyzna, aby spotkać się ze zmarłym dwadzieścia dwa lata temu najlepszym przyjacielem, pokiereszowany życiem syn rozmawia z matką, na której pogrzeb nie dotarł, dawny narzeczony wraca zobaczyć się z dziewczyną, której nie mógł poślubić, a emerytowany policjant spotyka się z żoną, której nigdy nie dał prezentu urodzinowego.

Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Najważniejszy: musisz wrócić, zanim wystygnie twoja kawa.

Recenzja

Gdybyście mieli możliwość cofnięcia się w czasie i spotkania z jedną, wybraną przez siebie osobą… z kim chcielibyście się spotkać? Zdarza Wam się w ogóle chodzić do kawiarni?

Nie wiem czy mieliście okazję czytać pierwszą część z serii „Zanim wystygnie kawa”, dlatego też pozwolę sobie na szybkie wprowadzenie. Niewielka kawiarenka w Tokio umożliwia swoim klientom wyjątkową podróż w czasie. Jednym z najważniejszych warunków owej podróży jest to, by wrócić do teraźniejszości zanim wystygnie kawa. Co stanie się, gdy podróżujący w czasie się spóźnią? I gdzie w zasadzie leży granica między letnią jeszcze kawą, a tą, która już wystygła?

Toshikazu Kawaguchi zapoczątkował moją miłość do literatury azjatyckiej, po którą sięgam dziś bez wahania. Spędziłam z tą powieścią cały sobotni wieczór! Zawinięta w koc i z dużą filiżanką gorącej kawy – a jakże by inaczej?! W książce czekały na mnie cztery ujmujące opowieści, utrzymane w wyjątkowym klimacie, charakterystycznym dla literatury azjatyckiej. Każda z historii na swój sposób skłaniała mnie do głębszej refleksji, dostarczała odmiennych emocji i oddziaływała na wyobraźnię. To książka z cyklu tych, po których zaczynamy doceniać życie i otaczające nas osoby. Mimowolnie wspominamy również tych, których już z nami nie ma. Osoba, która pozwoli ponieść się fabule i przyjmie tę książkę z otwartością, dostrzeże w tej powieści głębię, która czyni ją wyjątkową na tle innych tytułów.

Czytając, w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę ja również odbyłam swoją podróż w czasie, spotykając w myślach wszystkie te osoby, które noszę w sercu. Że domykam własne, niedokończone sprawy lub naprawiam błędy przeszłości dopisując kolejną – piątą opowieść w swojej głowie. Ta książka była dla mnie pięknym przeżyciem – podobnie jak „Fotograf utraconych wspomnień”, który na zawsze zmienił moje postrzeganie ulotności chwili.

Jedni nie dostrzegą w tej powieści nic specjalnego, a dla innych będzie ona majstersztykiem i literaturą z wyższej półki. W moim odczuciu seria „Zanim wystygnie kawa” to wyśmienite tytuły, które absolutnie zasługują na rozgłos. Potwierdza to fakt, że na świecie sprzedały się one w ponad 3 milionach egzemplarzy!

Śmiało możecie sięgnąć po tę książkę bez konieczności czytania pierwszej części, gdyż zasady panujące w kawiarni zostały tu ponownie szczegółowo opisane. Myślę jednak, że gdy któryś z tomów przypadnie Wam do gustu, to bez wahania sięgniecie po kolejny, bo te historie są naprawdę czarujące. Polecam wszystkim, którzy mają ochotę poczuć magię tokijskiej kawiarni i odbyć własną, wzruszającą podróż w czasie.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Relacja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments