PRAWA NA KAŻDY DZIEŃ – Robert Greene

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Chcesz zapanować nad swoim życiem? Zdobyć władzę? Odnieść sukces? A może chcesz zawładnąć sercami innych ludzi albo być mistrzem w tym, co robisz? Aby spełnić te marzenia, musisz… przestać pogrążać się w marzeniach, ocknąć się z nich i wrócić do rzeczywistości. Większość niepowodzeń życiowych wynika z fałszywych przekonań i błędnych wzorców zachowań. Aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem i osiągać cele, musisz się stać radykalnym, czujnym realistą.

Ta książka pomoże Ci w odwróceniu toksycznych wzorców myślenia i w odbudowie ścisłej więzi z rzeczywistością. To unikatowy zbiór medytacji na kolejne dni roku; każdy z tych tekstów zajmie Ci najwyżej kilka minut. Ich zestaw jest efektem 25 lat badań nad takimi zagadnieniami jak władza, biegłość, perswazja, strategia i natura ludzka. Nauczysz się podążać za tym, co się liczy najbardziej, poznasz sposoby wpływania na innych, a także rozpoznawania toksycznych manipulatorów. Poradnik wskaże Ci również drogę ku akceptacji Twojej prawdziwej natury i podpowie, jak skonfrontować się ze swoimi największymi lękami. A to przyniesie poczucie wolności i szczęścia.

Wystarczy codziennie tu zaglądać!

Dzięki książce:

rozpoznasz swoje talenty
zrozumiesz sekrety władzy
nauczysz się przenikać do serc i umysłów innych ludzi
przestudiujesz tajniki budowania doskonałej strategii
pogodzisz się ze swoją mroczną stroną
odkryjesz swoje wyższe “ja” i doświadczysz ostatecznej wolności

Recenzja

Zdarzyło Wam się kiedyś zadać pytanie „Jak mam żyć?”. Bo mnie tak. Może nie wprost, ale bywało, że prowadziłam ze sobą taki wewnętrzny dialog będący odzwierciedleniem mojej chwilowej bezradności wobec trudów życia.

Książka „Prawa na każdy dzień”, którą mam dziś przyjemność dla Was zrecenzować, udziela nam wielu przydatnych wskazówek, co zrobić, by zapanować nad swoim życiem i stawić czoła przeszkodom, które dzielą nas od osiągnięcia życiowego celu. A wszystko to, ubrane jest w słowa niesamowicie charyzmatycznego mówcy motywacyjnego jakim jest Robert Greene.

Dzięki tej publikacji mamy okazję przepracować w naszym życiu m.in. takie zagadnienia jak:

– odwracanie toksycznych wzorców myślenia,

– odbudowa więzi z rzeczywistością i akceptacja własnej złożonej natury,

– podążanie za ukrytymi pragnieniami,

– odkrywanie nowych talentów,

– konfrontacja z własnymi lękami i poszerzanie horyzontów myślowych.

Gdy bierzemy do ręki tę książkę, od razu spostrzegamy pewien schemat. Każdy kolejny miesiąc rozpoczyna się od krótkiego tekstu dzięki któremu mamy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o samym autorze. Poznajemy ciekawe fakty z życia Roberta Greene, co stanowi dodatkową motywację do działania i ukazuje nam autora jako osobę niesamowicie inspirującą, która może stać się dla nas mentorem w drodze ku rozwojowi osobistemu. Zyskujemy zatem pewność, że treści którymi mamy się w życiu kierować nie zostały napisane przez przypadkową osobę, a są efektem wielu lat pracy i głębokich przemyśleń.

Następnie, przechodzimy do kartki na „dany dzień” przykładowo 2 lutego, na której autor przygotował dla nas „prawo na dziś”. Prawa są krótkie i treściwe, dzięki czemu nawet gdy dysponujemy mocno ograniczonym czasem, możemy codziennie sięgnąć do tej książki i otrzymać niejako drogowskaz w pigułce, którym powinniśmy kierować się przez cały dzień. Gdy jednak pragniemy nieco głębiej wniknąć w sens otrzymanej porady, możemy zapoznać się z krótkim tekstem, który szerzej opisuje poruszane danego dnia zagadnienie. Na dobrą sprawę, przeczytanie kartki na każdy dzień, z zachowaniem pełnej uważności i skupienia nie powinno zająć więcej niż trzy minuty, a gwarantuję, że jest to naprawdę dobrze zainwestowany czas.

Od dwóch tygodni, osobiście mam okazję poświęcać codziennie swoje trzy minuty życia na studiowanie tej książki i powiem szczerze, że stała się ona moim rytuałem, bez którego nie mogę się obejść podczas picia porannej kawy. Z uwagi na chęć szczerego zrecenzowania dla Was tej książki, ostatnie dni poświęciłam na przeczytanie całości od deski do deski i przyznaję, że jest to naprawdę ciekawa i wartościowa pozycja, którą bez zastanowienia mogę Wam polecić.

Zdecydowanie najlepszą formą czytania tej książki jest odkrywanie każdego kolejnego prawa dzień po dniu, gdyż jest to ogromny zbiór porad, których nie sposób przyswoić i wdrożyć w życie w jeden dzień.

Co uważam za największy atut tej książki? Otóż to, że możemy spędzić z nią nie tylko wspaniałych 366 dni, które upłyną nam pod znakiem rozwoju osobistego, ale też to, że od nowego roku możemy wziąć ją do ręki ponownie i studiować z tą samą dziecięcą ciekawością co rok wcześniej.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Sensus.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments