ISLAMSKIE FATUM – Igor Kaczmarczyk

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Kulisy zakazanych związków (tom 1)
Liczba stron: 456 stron

Opis książki

“Kulisy zakazanych związków” to nowa seria powieści autorstwa Igora Kaczmarczyka, której pierwsza część to “Islamskie fatum”. Autor przenosi czytelnika w świat Orientu i ukazuje życie w krajach muzułmańskich oczami polskiego konsula.

Miłość i pożądanie, tortury i okrutne zabójstwa, sekretne życie dyplomatów, zderzenie dwóch kultur i obyczajowości, pełna szalonego tempa i wielowątkowej akcji powieść oparta na faktach.
W Islamskim fatum autor opisuje jedyną w swoim rodzaju zakazaną afgańsko-polską miłość, która musi pokonać mnóstwo przeszkód, by móc rozkwitnąć.
Polski żołnierz, który w 2001 roku wyjechał na misję do Afganistanu, poznaje w ekstremalnych warunkach piękną Faridę. Decyduje się na mieszany chrześcijańsko-muzułmański związek. Włodek naraża swoje życie, bo rodzina panny młodej nie jest zachwycona tym wyborem. Wybranka jego serca też może ponieść konsekwencje romansowania z farangiem. Jak Polak i Afganka zrealizują swoje marzenie, by być razem?

Oprócz polsko-afgańskiego romansu czytelnik, którego przewodnikiem po świecie orientu jest konsul, pozna codzienne życie polskiej ambasady, smak dyplomacji oraz jej ciemne i jasne strony, o których mało kto wie. Autor dobitnie ukazuje nie tylko polskie, ale międzynarodowe dyplomatyczne bagno.

Powieść “Islamskie fatum” jest oparta na osobistych przeżyciach autora.

Recenzja

Otwarłam i przepadłam – tak najkrócej posumowałabym powieść Igora Kaczmarczyka „Islamskie fatum”. Jest to historia oparta na faktach, co z automatu zwiększyło jej wartość w moich oczach, podobnie jak fakt, że napisana została przez człowieka, który zna sytuację panującą w krajach muzułmańskich od podszewki. Nie spotkałam jeszcze książki z tego gatunku, która tak bardzo wzbogaciłaby moją wiedzę na temat muzułmańskich zwyczajów, kultury, religii, elementów stroju… a wszystko to wplecione zostało w niesamowicie przejmującą fabułę.

Niech nie zmyli Was podtytuł „kulisy zakazanych związków” – bo nie tylko o związkach tutaj mowa. Owszem poznajemy historię zakazanego związku między Polakiem a Afganką, ale przy okazji czytamy również o trudach pracy w ambasadzie, poznajemy kulisy brutalnych przesłuchań więźniów, trafiamy do libijskiego aresztu. Nie umiem zliczyć ile razy ta książka złamała mi serce. To nie była łatwa lektura, ale dzięki temu zapamiętam ją na długo. Przerażająca jest dla mnie sytuacja kobiet w krajach muzułmańskich i choć sama lubię sięgać np. po romanse osadzone w takiej rzeczywistości, to zdaję sobie sprawę, że daleko im do prawdy, a najbliżej do opakowanej w piękne słowa literackiej fikcji. Dlatego tak ważna jest dla mnie książka Igora Kaczmarczyka i cieszę się, że ujrzała światło dzienne. Zawiera bardzo ważny przekaz – ukryty pod warstwą atrakcyjnej dla czytelnika fabuły, który każdy z nas powinien poznać. Dodam, że styl autora od razu mnie przekonał, książkę czytało się lekko, nie brakowało emocji, a moja uwaga cały czas była podtrzymywana. Czułam tak duże emocje, jakbym znajdowała się wewnątrz tej skomplikowanej i całkowicie odmiennej od naszego kraju rzeczywistości. W weekend od razu zabieram się za czytanie kolejnego tomu „We władzy szejka”, bo moja ciekawość sięga zenitu. Książka zdecydowanie zasługuje na dużo większy rozgłos.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments