ADAPTOGENY – Melissa Petitto

IDEALNA NA PREZENT!

Opis książki

Poznaj naturalną moc leczniczych roślin, które wspierają odporność, redukują stres i poprawiają zdolności intelektualne. Adaptogeny to budzące coraz więcej zainteresowania nietoksyczne rośliny, charakteryzujące się wyjątkowym wpływem na ludzkie ciało i umysł – niwelują skutki stresu oraz wspomagają adaptację organizmu do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Nie są one magicznym lekiem na wszelkie dolegliwości, lecz fundamentem zdrowia i holistycznym wsparciem tak dla ciała, jak i umysłu. Adaptogeny były z nami od zawsze, lecz dopiero od niedawna zaczynamy dostrzegać ich potencjał.

Adaptogeny Melisy Petito to przewodnik przedstawiający ponad 50 najpopularniejszych adaptogenów oraz podający pyszne, bogate w składniki odżywcze przepisy pomagające funkcjonować „z wyższą częstotliwością”.

Recenzja

11.10.2023 miała miejsce premiera książki, do której poczułam miłość od pierwszego wejrzenia, a wszystko za sprawą interesującej mnie tematyki i superestetycznego wydania!

„ADAPTOGENY” od wydawnictwa  to połączenie rewelacyjnego i przepięknie ilustrowanego poradnika z książką kucharską. Po przystępnym wprowadzeniu czytelnika w temat, a następnie obszernym omówieniu roślin uważanych za adaptogeny, znajdziecie tu bowiem przepisy na napoje, desery, zupy oraz sosy. Jest to świetna pozycja dla osób, które cenią sobie konkretne i zwięzłe informacje, jak również aspekt wizualny. Omówienie każdej z roślin podzielone jest na cztery sekcje: historia, korzyści, bezpieczeństwo oraz dawkowanie, dzięki czemu tekst jest przejrzysty, a książka nie przytłacza nadmiarem treści. Otrzymujemy wiec same konkrety!

Znajdziecie tu zarówno omówienie roślin, które są w obecnych czasach dość znane i popularnie stosowane (pokrzywa, rokitnik, borówka czarna, żeń-szeń, czarny bez itp.), jak również tych mniej znanych, jednak łatwo dostępnych w aptekach w postaci suszu do samodzielnego przygotowania naparu, czy w formie gotowych suplementów. I tu uwaga ode mnie – nie zrażajcie się tym, że jakaś roślina nie jest Wam znana. Pamiętam jakie było moje zdziwienie, kiedy pierwszy raz usłyszałam o adaptogenach i sądziłam, że wiedza na ich temat na nic mi się zda. Nie wiedziałam wówczas, że np. ashwagandha, różeniec górski, guduchi, czy cytryniec chiński to rośliny łatwo dostępne w aptekach i z ich znalezieniem nie ma najmniejszego problemu.

Adaptogeny to nietoksyczne substancje (najczęściej roślinne), stosowane w celu zwiększenia zdolności organizmu do opierania się szkodliwym skutkom stresu, jak również w celu wsparcia lub przywrócenia normalnych funkcji fizjologicznych. Pomagają m.in. wzmocnić organizm, zwiększyć libido, dodają energii i poprawiają pamięć!

A może macie ochotę na przygotowanie „Miłosnych trufli żeńszeniowo – czekoladowych”? Przepis na ten wyśmienity afrodyzjak znajdziecie właśnie w tej książce!

Z uwagi na to jak wysoce estetycznie wydana jest ta książka, śmiało mogę polecić ją również na „książkowy prezent” dla osoby, której na sercu leżą tematy związane ze zdrowiem.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Buchmann.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments