PIEKIELNA KRÓLOWA – Klaudia Gregorczyk

Wydawnictwo: EmpikGo
Cykl: Piekielna (Tom 2)
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Data wydania: 2023-08-30

Opis książki

Potwory nie rodzą się same, ktoś je tworzy…

Letha zdążyła już przyzwyczaić się do życia na Czerwonym Dworze. Znalazła wspólny język z Aidanem, który robi wszystko, aby ją chronić. Książę powoli staje się dla niej kimś ważnym. Niestety to, że królowa powierzyła Lecie zadanie zabicia go, nie pomaga w rozwijaniu narzeczeńskiej relacji.

Kłamstwa i tajemnice powodują u dziewczyny coraz większe wyrzuty sumienia. Letha musi wybierać między zachowaniem człowieczeństwa a spełnieniem obowiązku wobec kraju. Z każdym dniem coraz bardziej się przekonuje, że w oczach Yenisei jej kiełkujące uczucie do Aidana czyni ją zdrajczynią. Kiedy najmniej się tego spodziewa, na Czerwonym Dworze pojawiają się kolejne problemy, które tym razem nie dotyczą tylko jej.

Recenzja

Gdybym miała wybrać jeden debiut, pod którym podpisałabym się całym sercem i któremu kibicuję, to bez wahania wskazałabym na serię „Piekielna” Klaudii Gregorczyk. Historia Lethy i Aidana dostarczyła mi tylu emocji, że najchętniej prosiłabym Autorkę, żeby rozciągnęła tę serię do jakiś sześciu tomów! Mimo że uczucie między głównymi bohaterami rozwija się bardzo powoli, to fabuła nie zwalnia ani na chwilę i nie zostawia czasu na odpoczynek.  W moim odczuciu powolne budowanie relacji między Aidanem i Lethą jakie obserwujemy w drugim tomie, nadało tej historii naturalności i przełożyło się na moje zaangażowanie emocjonalne w to, co czytałam. To powieść przepełniona niepewnością, dworskimi intrygami, ciągłymi zwrotami akcji… niejednokrotnie łamiąca serce przebiegiem zdarzeń.

Polubiłam Lethę za silny charakter i odwagę jaką w sobie nosi, dzielnie udając na Czerwonym Dworze królową niebieskich – Yenisei. Z przejęciem obserwowałam, jak kiełkuje w jej sercu zakazane uczucie do mężczyzny, którego powinna nienawidzić. Ba! Ona miała go zabić! Co wybrać w takiej sytuacji? Zdradzić swój kraj, czy samą siebie?

Autorka niesamowicie buduje napięcie podczas całej historii. Nie doszukałam się fragmentów, które byłyby zbędne, za długie, pozbawione znaczenia… gdybym nie wiedziała, że „Piekielna narzeczona” była debiutem, to w życiu bym na to nie wpadła. To co czytamy, to prawdziwa esencja całej historii – mocna i przyprawiająca o szybkie bicie serca. Wiecie jak nudne potrafią być czasem opisowe fragmenty w książkach, ale tu nie ma o tym mowy. Autorka wplotła w tę powieść tak wiele detali dotyczących wyglądu, zachowania, drobnych gestów, czy mimiki bohaterów, że ja tę historię widziałam na własne oczy. Dodam, że audiobook czytany przez Zuzannę Saporznikow jest genialny… ten głos pasuje mi tam jak żaden inny. Polecam jeśli macie ochotę poczuć te wszystkie emocje na własnej skórze.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z Klaudią Gregorczyk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments