DZIEWCZYNA SAPERA – Rina Dark

Wydawnictwo: Novae Res
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 2022-05-05
Liczba stron: 264

Opis książki

Saper może pomylić się tylko raz. A jego dziewczyna?

Inga, tłumaczka i absolwentka filologii orientalnej, wyrusza na misję do Afganistanu. Na miejscu poznaje Wiktora, przystojnego sapera, który od pierwszej chwili ją intryguje. Wspólnie spędzany czas, wyjazdy na patrole i towarzysząca im nieustannie aura niebezpieczeństwa zbliżają ich do siebie. Ale jak myśleć o romantycznej miłości, gdy każdego dnia trzeba nasłuchiwać odgłosów spadających bomb? Wojenna zawierucha to nie jedyna przeszkoda dla związku tych dwojga. Wrogów napotykają nie tylko za murami bazy, ale również wśród swoich. Wkrótce każde z nich będzie musiało zdecydować, ile jest w stanie poświęcić, by ocalić kiełkujące uczucie…

Recenzja

Czytaliście kiedyś romans/erotyk z motywem wojskowym?

„Dziewczyna sapera” była pierwszą tego typu powieścią jaką miałam okazję czytać i wrażenie jakie na mnie zrobiła jest wprost nie do opisania! Dałam sobie jeden dzień na napisanie tej recenzji – musiałam. Autorka niejednokrotnie roztrzaskała moje serce na kawałki, żeby po chwili znów je posklejać; jednak to co szykowała dla mnie na koniec pozostawiło mnie w totalnej rozsypce. Jeszcze nigdy, żadna książka nie wycisnęła ze mnie tylu łez i nie zmusiła do tak głębokiej zadumy!

O czym opowiada książka?

Inga – absolwentka orientalistki prosi swojego wysoko postawionego w wojsku wuja, by zabrał ją ze sobą na misję do Afganistanu. Mimo, że przybranego wuja łączą z Ingą bardzo trudne relacje, postanawia spełnić jej prośbę i dziewczyna leci na misję w charakterze tłumacza.

W samolocie poznaje niebywale przystojnego i postawnego mężczyznę – Wiktora, który nie tylko pomaga jej przetrwać lot, ale również skrada jej serce. Początkowo relacje Ingi i Wiktora są trudne, bowiem ten mimo ewidentnego zauroczenia dziewczyną zdaje się ją w chamski sposób odtrącać. Przyznam, że sama nie rozumiałam jego absurdalnego zachowania jednak z każdą kolejną stroną okazywało się, że miał on ku temu swoje powody. Dowiadujemy się, że Wiktor jest saperem i to najlepszym w swoim fachu, przez co wyjazdy na śmiertelnie niebezpieczne misje i patrole to dla niego chleb powszedni. Ku mojej uciesze, między tą dwójką wybucha w końcu gorące i przepełnione namiętnością uczucie, co autorka opisała w bardzo przystępny sposób. W książce nie brakuje scen erotycznych, jednak nie zagłuszają one mocno wciągającej i wartościowej fabuły.

Ogromny szacunek dla autorki za poruszenie tak ważnych tematów jak realia życia żołnierzy na wojnie, powszechne przyzwolenie społeczne na dyskryminację kobiet, czy to co poruszyło mnie najbardziej – wykorzystanie dzieci jako narzędzi w brutalnej wojnie. Bez wątpienia jest to książka, której nie sposób napisać bez uprzedniego przygotowania lub konkretnej wiedzy.

Znajomość warunków życia w bazie wojskowej, zwyczaje miejscowej ludności, czy choćby podstawowa wiedza o realiach wojny w Afganistanie to coś bez czego nie sposób stworzyć tak dobrze przemyślanej fabuły.
Mistrzostwo.
Autorka doskonale operuje słowem. Zdania są krótkie i pozbawione zbędnych opisów, które przyprawiały by czytelnika o znużenie. Rina Dark tworzyła książkę w której zawarła bardzo zwięzłą i wciągającą fabułę od której wprost nie można oderwać się, aż do ostatniego słowa.
Dziękuję @rina_dark__ że mogłam przeczytać tę książkę. Pozostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Stworzyłaś coś naprawdę niesamowitego!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z autorką Riną Dark.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments