TURKAWKI – Grażyna Mączkowska

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-12-10
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Opis książki

Kazimiera, córka pracowników PGR-u, to uzdolniona plastycznie dziewczynka. Jej rysunki są zauważane i nagradzane w konkursach plastycznych. Nauczyciele sugerują uczennicy, by rozwijała swój talent. Jednak pijący ojciec i tkwiąca w depresji matka, nie aprobują marzeń Kaźki, która postanawia zostać artystką i mieć wyjątkowe życie. Chcą, by w przyszłości została sklepową, fryzjerką, a jak będzie dobrą uczennicą – nauczycielką. Ona również zastanawia się, czy artystka może mieć takie pochodzenie i nielubiane przez nią samą – imię. Myśli o pseudonimie artystycznym, o zamieszkaniu w mieście i spełnieniu marzeń, wciąż mocno tkwią w głowie nastoletniej Kazimiery, ale pewnego dnia to wszystko przestaje mieć dla Kaźki znaczenie, gdyż wychodzi na jaw, skrywana od lat, bolesna, rodzinna tajemnica.

To książka o różnych relacjach międzyludzkich, o umiejętności czytania z oczu i o tym, jaki wpływ mogą mieć na nas osoby, które zaistniały w naszym życiu. Wiele zależy od tego, czy są nam przyjazne, czy wręcz przeciwnie. I o późnym spełnieniu marzeń. O odrzuceniu, miłości, trudnych wyborach i barwach życia.
W Turkawkach pachnie terpentyną, Mazurami, słychać klangor żurawi. Historia wzruszy niejednego czytelnika, i ma pozytywne zakończenie.

Turkawki to symbol przyjaźni…

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments