PROSTE ROZWIĄZANIA – Paulina Wysocka-Morawiec

Wydawnictwo: Lucky
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 416

Opis książki

Sandra jest utalentowaną specjalistką od zabezpieczeń w dziale IT dużej firmy. Nie ma życia prywatnego – pracy poświęca cały swój czas. Pozwala jej to nie myśleć o przeszłości, o której za wszelką cenę chciałaby zapomnieć.
Kiedy pierwszy raz zobaczyła Tomasza, poczuła, że taki mężczyzna nie jest dla niej. Był niczym książę z bajki… a ona przecież nie była księżniczką. Nie mogła więc uwierzyć, że się nią zainteresował.
Chociaż Tomasz się domyśla, że Sandra jest lekko pokiereszowana przez życie, uważa ją za przyzwoitą kobietę. Co zrobi, gdy się dowie, jak bardzo daleki jest od prawdy? Czy ją zrozumie i zaakceptuje, czy wręcz przeciwnie – zacznie nią gardzić?

Recenzja

Biorąc tę pozycję do ręki spodziewałam się lekkiej, mało zawiłej historii z romansem biurowym w tle. Szybko okazało się jednak, że autorka oparła swą powieść na głęboko przemyślanej fabule, w której zawarła ukryty przekaz.

Książka opowiada historię młodej kobiety – Sandry, która po opuszczeniu domu dziecka za wszelką cenę próbuje stanąć na własne nogi. Obiecała sobie, że nie wróci do rodziców, których i tak nigdy nie interesował jej los. Jedyne co może im zawdzięczać to wstręt do alkoholu. Nie chciała też wracać po pomoc do bidula. Pragnęła samodzielności. Mimo, iż miała na swoje życie pewien plan, podjęła po drodze kilka nierozsądnych decyzji. Jedną z nich było przystanie na propozycje sponsoringu, który zapewnił jej możliwość darmowego wynajmu mieszkania. Dziewczyna wpadła jednak w sidła z których nie łatwo było się uwolnić. Mimo, że zyskała dach nad głową i możliwość nauki, to powoli traciła coś o wiele cenniejszego – szacunek do siebie i poczucie własnej wartości.

Są w życiu decyzje od których nie łatwo się odciąć w dowolnej chwili. Czasem nie sposób zwyczajnie o nich zapomnieć i ruszyć dalej, a na pozór proste rozwiązania mogą okazać się zgubne w skutkach.

Książka zaskoczyła mnie wysoce rozbudowaną fabułą w której nie brak było intryg, wzruszeń, burzliwych i skrajnych uczuć, a także zawiłych relacji między bohaterami. Akcja toczy się dwutorowo, dzięki czemu mamy pełen wgląd w przeszłość bohaterki oraz jej obecne poczynania. Z czasem widzimy jak obie płaszczyzny zaczynają się wzajemnie przenikać i jest to moment w którym nie mamy już ochoty odłożyć tej książki.

W pewnej chwili sama nie byłam pewna komu mogę w tej historii zaufać, a kto okaże się czarnym charakterem. Gdy już wydawało mi się, że Sandra w końcu wychodzi na prostą i udaje jej się zbudować szczęśliwą relację z mężczyzną, w jej życie wkroczyły sprawy z przeszłości. Przyznam, że tego bałam się najbardziej.

Ta powieść pełna była przejmujących dylematów moralnych i trudnych decyzji. Uważam, że niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, szczególnie dla młodych osób, które dopiero wkraczają w dorosłe życie. Otwiera oczy na zagrożenia związane z podejmowaniem przelotnych znajomości. Pokazuje, jak łatwo obca osoba może zacząć manipulować czyimś życiem wedle swojego upodobania poprzez przemoc fizyczną, psychiczną czy zwykły szantaż. Dziękuję autorce @wysockamorawiec za poruszenie tak ważnych tematów jak trudne dzieciństwo, wpływ podejmowanych decyzji na kształtowanie własnej przyszłości oraz rola prawdziwych przyjaciół w podejmowaniu właściwych życiowych wyborów. Polecam tę książkę z czystym sercem i daje jej 9/10.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments