HORMONY RZĄDZĄ – Max Nieuwdrop

Recenzja

Kto mnie zna, ten wie, że nie zabieram książek do łóżka. Od każdej reguły muszą jednak zdarzyć się wyjątki, szczególnie jeśli temat jest niezwykle fascynujący! Przychodzę dziś do was z książką, dla której dosłownie zarwałam noc.
Aż trudno uwierzyć jak bardzo skomplikowany jest ludzki organizm. Podobnie jak trudno jest pojąć, że tak naprawdę wszystko zależy od tej złożonej machiny jaką jesteśmy, od tych niewielkich elementów ludzkiego ciała, które razem tworzą niewyobrażalnie zgrany zespół!
Znacie powiedzenie, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a opinię o danej osobie jesteśmy w stanie wyrobić sobie po pierwszych kilku sekundach znajomości? Co jednak w sytuacji, gdy nerwowe zachowanie, przesadne rozemocjonowanie, frustracja czy nieadekwatna płaczliwość nie są efektem temperamentu danej osoby, czy złego wychowania, a rozregulowanej gospodarki hormonalnej? Czy bierzemy to pod uwagę dokonując oceny czyjegoś zachowania? Myślę że nie. Nie ma wątpliwości, że hormony kształtują osobowość człowieka warunkując powstawanie reakcji, których wcale sobie nie życzymy. Autor książki „Hormony rządzą” Max Nieuwdrop wprowadza czytelnika w skomplikowany świat hormonalnych huśtawek, obrazując na licznych przykładach jak przykre w skutkach bywają zaburzenia w funkcjonowaniu tej jakże ważnej gospodarki. Jest to książka, w której historia miesza się z najnowszymi odkryciami naukowców. Autor porusza niezwykle ciekawe wątki, dotyczące m.in. starzenia się organizmu, związek hormonów z długowiecznością, jak również wpływ hormonów na funkcjonowanie organizmu w poszczególnych etapach życia jednostki. Gdybym zapytała was teraz, czy możliwe jest, by w przyszłości człowiek żył 400 lat, to zapewne większość z was odpowiedziałaby negatywnie, ale skoro np. rekin polarny może dożyć tak sędziwego to dlaczego nie człowiek? A jeśli sekret długowieczności kryje się w hormonach? Zapraszam was do lektury tej fascynującej książki, po której spojrzycie inaczej na siebie, ale i na innych.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem – wydawnictwo Otwarte.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments