Supernogi stonogi – Egmont

IDEALNA NA PREZENT!

Opis gry

Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami warto wybierać gry, dzięki którym maluchy nauczą się radzić sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji. Wspaniale, gdyby gry posiadały również element edukacyjny: wspierały naukę kolorów, liczenia, rozwijały spostrzegawczość, pamięć i umiejętność logicznego myślenia.Taką grą z całą pewnością są „Supernogi Stonogi”. „Supernogi stonogi” to gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Rzucając kolorowymi kostkami gracze starają się zdobyć jak najwięcej butów dla swoich stonóg. Urocza, przyjazna oprawa graficzna i wciągająca fabuła sprawiają, że dziecko nawet nie zauważa, że uczy się dodawania i odejmowania dobrze się przy tym bawiąc! Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest odporna na działanie małych, zwinnych dziecięcych rączek. Gra planszowa „Supernogi stonogi” to wspaniałe połączenie dobrej zabawy z nauką, ale także idealna forma wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

Moja opinia

Grę kupiliśmy dla 5 letniego syna na urodziny. Zdecydowaliśmy się od razu na wariant rozszerzony, by synek miał więcej możliwości i gra okazała się strzałem w dziesiątkę! Na uwagę zasługuje świetny pomysł na grę ale również bardzo trwałe wykonanie. Elementy stonogi wykonane są z grubego kartonu i mimo że gra jest w użyciu bardzo często od ponad roku, to nie ma śladów użytkowania. W zestawie znajdują się 4 kostki, które od razu zwróciły uwagę mojego synka i zachęciły do gry, bo zamiast standardowych “oczek”, namalowane są na nich buty w różnych kolorach.

Przez rok byliśmy w stanie wymyśleć sami różne dodatkowe warianty gry przez co nadal nam się nie znudziła. Jedna rozgrywka trwa ok. 15 minut zatem świetnie sprawdzi się jako szybki przerywnik w ciągu dnia. Polecam. Na prezent sprawdzi się świetnie!

Najtaniej kupisz tutaj:

Zakup własny. Gra nie pochodzi ze współpracy reklamowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments