NIEWIARYGODNA SZCZĘŚLIWOŚĆ TEGO CO JEST – Jon Bernie

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Tytuł oryginału: The Unbelieveable Happiness of What Is
Data wydania: 2021
Przekład: Anna Burakowska
Ilość stron: 375

Opis książki

Używając pełnego współczucia, skupionego na sercu podejścia, będziesz pracować ze swoimi wierzeniami i uczuciami, zamiast się im opierać, a także znajdziesz wskazówki i wartościowe wsparcie w poddaniu się prawdzie, „że nie zawsze musisz wiedzieć”. Nauczysz się również odprężać i żyć jako świadomość w swoim codziennym życiu. Co najważniejsze, odkryjesz to, czego szukałeś, a co tak naprawdę nigdy nie było poza twoim zasięgiem – coś, co rzeczywiście jest trudne do pojęcia dla myślącego umysłu: niewiarygodną szczęśliwość TEGO, CO JEST.

Recenzja

Sięgacie czasem po książki, które pomagają się zrelaksować? Polecicie jakieś?

W moje ręce wpadła ostatnio książka o wiele obiecującym tytule „Niewiarygodna szczęśliwość tego, co jest”. Muszę przyznać, że zaczynam się powoli uzależniać od tego typu książek, bo są jak balsam dla duszy. Pozwalają zatrzymać się na chwilę w zgiełku dnia codziennego i skupić wszystkie swoje zmysły na tym, co nas otacza. Autor nie tylko w praktyczny sposób pokazuje jak się rozluźnić, ale tez zwraca uwagę na to, jakie są największe przeszkody na duchowej ścieżce, które uniemożliwiają człowiekowi poczucie szczęścia. Książka napisana jest naprawdę prostym i zrozumiałym językiem, dzięki czemu nie trzeba mocno skupiać się na treści, co jeszcze bardziej ułatwia czerpanie z niej korzyści. Można czytać ją w podróży, w poczekalni, a nawet w domu, gdzie hałasują dzieci – sprawdziłam to na sobie.

Ten niezwykle mądry poradnik udowadnia, że szczęścia wcale nie trzeba szukać, wystarczy nauczyć się je odczuwać. Szczęście jest w nas. Autor poprzez tę książkę uczy uważności, która pozwala dostrzec piękno w rzeczach, na które zwykle nie zwracamy nawet uwagi. Wskazuje najlepsze miejsce ucieczki dla człowieka jakim jest schronienie się wgłąb własnej duszy. Jak przystało na książki z wydawnictwa Biały Wiatr, również i ta obfituje w piękne cytaty, które polecam na bieżąco zaznaczać by móc do nich potem wrócić. To książka do której należy podejść ze spokojem ducha, otwartym umysłem i sercem. Bardzo cenię sobie książki, które pomagają człowiekowi zwrócić się ku temu co pierwotne. Pozwalają na nowo używać zmysłów i dostrzegać piękno otaczającego świata. Jeśli akurat szukacie książki, która pozwoliłaby Wam na chwilę odpocząć, zatrzymać się i w ogóle dostrzec to co Was otacza, to serdecznie polecam tę pozycję. Dzięki niej wyciszycie się i zobaczycie w jaki sposób uważnie odpoczywać. Ja zawsze po takich książkach czuję się jakby ktoś na nowo otwarł mi oczy, które dotychczas były zamknięte na odczuwanie. Po raz kolejny wracamy tu do tematu świadomej obecności, która bez względu na płeć, wyznanie, czy status społeczny powinna towarzyszyć nam na drodze do uzyskania satysfakcjonującego życia. Polecam!

Książkę kupisz tutaj: Sklep Wydawnictwa Biały Wiatr/

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments