OTWÓRZ OCZY – Nika Kardasz

Wydawnictwo: Replika
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Opis książki

Przepiękna powieść o miłości, trosce i przebaczaniu. O kolekcjonerce szczęścia, która potrafi dostrzec to, co przed innymi jest ukryte.

Dziewczyna o kasztanowych włosach – Aurelia Szulc – nie ma w życiu taryfy ulgowej. Mimo to jest tytanem ciężkiej pracy, szybko wspina się po szczeblach kariery i w końcu zdobywa tytuł najlepszego fizjoterapeuty w mieście. W międzyczasie los po kolei odbiera jej najbliższe osoby. W wieku czternastu lat traci rodziców, a potem ukochaną babcię.
Kiedy z jej życia – skuszony miejscem w prestiżowej szkole wojskowej w Stanach – odchodzi również Tobiasz, najlepszy przyjaciel i wielka miłość, Aurelia czuje, jakby straciła kawałek serca. Połykając łzy, odwozi go na lotnisko, a w drodze powrotnej ulega wypadkowi i nieodwracalnie traci wzrok.
Jest przekonana, że dla niej życie właśnie się skończyło.
W najśmielszych nawet snach nie przypuszczała, że dopiero wraz z utratą wzroku naprawdę przejrzy na oczy i dostrzeże to, czego do tej pory nie zauważała.

Recenzja

„Świat został sparaliżowany. Drzewa w ciągu jednej nocy pozrzucały prawie wszystkie swoje liście (…). Ludzie będą przeklinać ten dzień, bo wieczór spędzą z grabiami w dłoni. Ja nie mam zamiaru pozbywać się tak pięknych kolorów z mojego życia”.

Nie mogę uwierzyć, że do tej pory nie słyszałam o Autorce. O takich pisarzach zdecydowanie powinno być głośno! Takiej literatury potrzebuję, która przesycona jest emocjami, prawdziwością i barwnym językiem. Od pierwszej strony wiedziałam, że mam do czynienia z niebanalnym stylem, który sprawi, że zanurzę się w tę historię bez najmniejszego problemu. Nika Kardasz cudownie operuje słowem, nie szczędzi czytelnikowi obrazowych porównań, dzięki którym mamy możliwość spojrzeć na świat oczami bohaterów. Tym razem, dała nam możliwość patrzenia na rzeczywistość oczami osoby niewidomej, co w moim odczuciu stanowiło szalenie ciekawą odmianę od sztampowych romansów z powtarzającą się fabułą. Delikatność i kruchość głównej bohaterki – Aurelii, w zestawieniu z trudnym charakterem Borysa sprawiła, że czytałam tę powieść z zapartym tchem. Uwielbiam historie w których bohaterowie przechodzą pewną przemianę i muszę przyznać, że pod tym względem Autorka w pełni zaspokoiła moja potrzebę.

Wzruszająca, niezwykle budująca i dająca do myślenia powieść po przeczytaniu której problemy dnia codziennego stają się błahostką. Poruszająca kwestie profesjonalnej pomocy osobom niewidomym, niezwykle edukująca i skłaniająca do refleksji. Zazdroszczę osobom, które miały przyjemność objąć tę książkę patronatem medialnym, bo ogromnie cenię sobie powieści poruszające ważne i zarazem trudne aspekty społeczne. Jeśli potrzebujecie wciągającej historii, przesyconej najrozmaitszymi emocjami, nieco pouczającej a przede wszystkim dobrze napisanej, to w ciemno sięgnijcie po ten tytuł.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z autorką Niką Kardasz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments