WYZNACZANIE GRANIC. JAK JE STAWIAĆ, ŻEBY CZUĆ SIE WOLNYM – Melissa Urban

Wydawnictwo: Luna
Gatunek: poradnik
Data wydania: 2023-04-26
Liczba stron: 400

Opis książki

Czy chcielibyście nauczyć się mówić „nie”? Czy czujecie się wyczerpani, przeciążeni zadaniami i zmęczeni przedkładaniem potrzeb innych nad swoje własne? Czy wasze relacje z innymi wydają się jednostronne? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na którekolwiek z tych pytań, jesteście gotowi na postawienie granic.

Melissa Urban pomogła już milionom ludzi wyrobić sobie zdrowe nawyki w dziedzinie relacji międzyludzkich. Teraz pokazuje, że kluczem do poprawy kondycji psychicznej, zwiększenia pokładów energii, wzrostu efektywności i tworzenia bardziej satysfakcjonujących związków są granice. W znajdujących się tu ponad 130 scenariuszach i wskazówkach dotyczących radzenia sobie z poczuciem winy, odtrąceniem i negatywnymi reakcjami innych, autorka podpowiada, jak postawić granice wobec szefów, partnerów, rodziny, przyjaciół, a nawet samych siebie, dzięki czemu uwolnicie się od złości, gniewu, zmartwień, strachu i frustracji.

Ten praktyczny, inspirujący poradnik wesprze was w ustaleniu hierarchii ważności waszych potrzeb, a także da szansę na pełniejsze, swobodniejsze i szczęśliwsze życie.

Recenzja

Wielokrotnie zdarzało mi się słyszeć od różnych osób z którymi miałam okazję pracować, że przydałby mi się kurs pewności siebie. Mimo, że nie jestem osobą która daje sobie przysłowiowo wejść na głowę, to mam problem z jasnym wyrażaniem swoich odczuć w danej chwili, nie umiem być asertywna w takim stopniu, który sprawiłby, że w wielu sytuacjach mogłabym uniknąć niepotrzebnego stresu. Lektura tej książki zajęła mi chyba najwięcej czasu ze wszystkich książek, które miałam okazję czytać w ramach współprac z wydawnictwami. Jednak muszę stwierdzić, że treść książki idealnie dopasowała się do moich potrzeb, a autorka poruszyła w niej tak wiele możliwych scenariuszy że czuję się bogatsza w narzędzia do walki o umiejętne wyznaczanie granic na różnych polach mojego życia. Asertywność to umiejętność której można się nauczyć, a dzięki tej książce będziecie mieli możliwość przepracować wiele konkretnych scenariuszy jak np. rozmowa z partnerem, zwrócenie uwagi osobie, która ma w zwyczaju Was krytykować, stawianie granic w rozmowach z członkami rodziny, rodzicami, a nawet teściami! Autorka przygotowała dla czytelników istne kompendium wiedzy w zakresie wyznaczania zdrowych granic w relacjach międzyludzkich, a ja dosłownie zakochałam się w tej książce. Przyznam, że dzięki niej miałam okazję zwizualizować sobie siebie jako stanowczą kobietę, która zawsze wie jak zadbać o swój komfort psychiczny w relacjach z osobami, które mają w zwyczaju nie szanować moich granic. Warto ćwiczyć umiejętność mówienia „nie”, choćby po to, by asertywność z naszej strony nie przeradzała się niekiedy w zachowania zwyczajnie aroganckie. Każdą sprawę można załatwić na poziomie, przyjaznym językiem, a umiejętność bycia opanowanym w trudnej sytuacji to klucz do sukcesu. Opanowanie możemy zachować tylko wtedy, gdy wiemy jak się bronić. Dzięki tej książce unikniecie wielu niepotrzebnych kłótni. Będziecie potrafili zdusić toksyczne zachowania w zarodku. Nauczycie się również, jak wyznaczać granice na stopie zawodowej. Jeśli jest to wasza słaba strona, to zapewniam, że na wiele konkretnych sytuacji znajdziecie tu gotowe odpowiedzi, których możecie nawet nauczyć się na pamięć. Ode mnie 10/10. Rewelacja.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Luna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments