NIE JESTEŚ CHORY, JESTEŚ SPRAGNIONY! – Dr med. Fereydoon Batmanghelidj

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Gatunek: poradnik, zdrowie
Przekład: Ryszard Lorych
Data wydania: 2020
Ilość stron: 261

Opis książki

To, że ciało składa się w 70% z wody (mózg w 85%) to oczywistość, o której słyszeli prawie wszyscy. Również prawie wszyscy zdają sobie sprawę, że bez żadnych płynów człowiek jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni. Dziwnym trafem na co dzień nie łączymy tych faktów z możliwością nieprawidłowego nawodnienia organizmu, a co za tym idzie różnymi chorobami cywilizacyjnymi, które są z tym bezpośrednio powiązane. W swojej nieświadomości pozwalamy się leczyć chemicznymi farmaceutykami, które zaledwie usuwają objawy naszych schorzeń, ale nie leczą ich podstawowej przyczyny, którą w większości przypadków jest nieprawidłowa ilość wody w komórkach.

W książce przeczytacie m.in.:

  • Czym jest wolna woda i dlaczego musi być regularnie dostarczana przez cały dzień… każdego dnia.
  • Dlaczego oczekiwanie na uczucie pragnienia, żeby się napić jest czymś zupełnie nieprawidłowym i pozbawionym podstaw naukowych.
  • Czy jakiekolwiek inne płyny są w stanie zastąpić zwykłą czystą wodę.
  • Dlaczego hydroelektryczność to preferowane źródło energii dla wszystkich funkcji organizmu.
  • Dlaczego wszelkiego rodzaju bóle, miażdżyca tętnic, alergie, wrzody żołądka, nadciśnienie, cukrzyca, depresja, otyłość, nowotwory oraz dziesiątki innych schorzeń są zależne od ilości dostarczanej do organizmu wody i jak odwrócić toczące się procesy chorobowe.
  • Jaka jest rola soli w organizmie i dlaczego jej odpowiednia ilość musi towarzyszyć prawidłowemu nawodnieniu.

Recenzja

Picie wody to mój odwieczny problem. Pamiętam, by wypić każdego dnia trzy filiżanki kawy, bo od tego jestem już uzależniona.

Ale woda? Jakie picie? Jakie pragnienie!

Przyznam się Wam szczerze, że wypijam każdego dnia głównie kawę i poza tym nie czuję już pragnienia. Za to moje samopoczucie nie jest zbyt dobre. Cierpię na migrenę, chroniczne zmęczenie, stany zapalne i ogólne osłabienie.

Jak przekonuje autor książki dr med. F. Batmanghelidj wiele zespołów objawów jest błędnie klasyfikowanych jako „choroby” tymczasem powinny być uznawane jako „skutki odwodnienia organizmu”. Wymienia tu m.in. migrenę, cukrzycę, astmę jak również powstawanie stanów zapalnych. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że słowa w niej zawarte skierowane są wprost do mnie. Jednym z najważniejszych rozdziałów w tej książce – jak przyznaje sam autor, jest rozdział poświęcony wpływowi kofeiny na odwodnienie organizmu. Jednym zdaniem „dostałam to czego (nie)chciałam”. Potrzebowałam, żeby ktoś otwarł mi oczy na spożywanie przeze mnie dużej ilości ukochanej kawy i powiązał je z moimi problemami. Właśnie to miało miejsce po przeczytaniu rozdziału poświęconego kawie i napojom zawierającym kofeinę.

Spodobało mi się w tej książce, że autor porusza bardzo ważne zagadnienie – nieodczuwania pragnienia. Cierpi na to ogromny odsetek osób starszych, które bez pomocy bliskich odwodniłyby się nawet o tym nie wiedząc. Z doświadczenia wiem jednak, że ten problem dotyczy również mnie. Piję wtedy, gdy się do tego zmuszę i nawet w upalny dzień nie czuję zwiększonej potrzeby by sięgnąć po jakiekolwiek płyny. Skutek jest następujący – nie czuję pragnienia, wiec nie widzę problemu.

Ta książka autentycznie zmieniła moje myślenie. Czuję się jakbym właśnie wyszła z gabinetu lekarskiego z receptą w ręce na której widnieje wielki napis „WODA 250 ml x 8 przez całe życie”.

Żałuję bardzo, że nie wiedziałam o tej książce wcześniej. Polecam Wam ją z całego serca i mam nadzieję, że również po nią sięgniecie. Samo postanowienie „będę pić wodę” to często za mało, by zmienić swoje nawyki.  Musi znaleźć się ktoś, kto otworzy nam oczy na to jak wielką krzywdę wyrządzamy naszemu organizmowi utrzymując go w stanie permanentnego odwodnienia.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments