NARESZCIE ŻYJĘ… I CO DALEJ? – Paul David

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Tytuł oryginału: At Last a Life and Beyond. Anxiety and Panic Free
Data wydania: 1-06-2023
Gatunek: poradnik
Przekład: Aleksandra Kotlęga
Ilość stron: 234

Opis ksiażki

Ta książka to doskonałe uzupełnienie dla „Nareszcie ŻYJĘ!”, a jednocześnie wartościowe źródło informacji dla nowych czytelników, którzy właśnie od tej pozycji zechcą zacząć swoją podróż ku wolności od lęku.

Autor rozwija m.in. następujące tematy:

  • co wywołuje natłok myśli i jak wrócić do spokojnego umysłu
  • dlaczego przesadne skupianie się na sobie powoduje nasilenie niepokoju
  • jak odprężyć przepracowany mózg
  • jak uciszyć wewnętrznego krytyka
  • na czym polega cykl niepokoju i jak przerwać błędne koło objawów, którymi się wyróżnia
  • w jaki sposób radzić sobie z nawrotem objawów w ciele i emocjach
  • dlaczego łagodzenie wewnętrznego oporu jest kluczowe przy wychodzeniu z lęku i depresji
  • czy jest możliwe życie bez stresu

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem twoją książkę, odłożyłem ją na bok, ponieważ nie podsunęła mi żadnej techniki, więc ruszyłem dalej, żeby znaleźć coś innego. Ale kiedy nie miałem już gdzie szukać i czego próbować, zacząłem uświadamiać sobie prawdę w tym, co mówiłeś i niezależnie od tego, co jeszcze czytałem, coś zawsze przyciągało mnie z powrotem do twoich słów. To było tak, jakby jakiś wewnętrzny głos, powtarzał mi, że właśnie tutaj jest prawdziwa odpowiedź.

Fragment jednej z osobistych historii:

W tej książce nie znajdziesz listy technik, zasad czy metod do walki z lękiem… bo ich nie potrzebujesz. Jestem pewien, że wypróbowałeś ich wystarczająco dużo i wciąż nie znalazłeś większej ulgi. Techniki, zasady i metody zwykle wymagają wysiłku i w większości są oparte na tłumieniu uczuć, co jest całkowicie błędnym podejściem. Lęk jest sposobem twojego mózgu, umysłu i ciała na powiedzenie ci, że już przesadzasz z wysiłkiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym, więc ostatnią rzeczą, jaka jest wymagana, jest dodawanie większej ilości wysiłku.

Jeśli chcesz uwolnić się z więzienia, w którym obecnie się znajdujesz, i na nowo odkryć prawdziwego siebie, ta książka da ci wszystkie odpowiedzi, których potrzebujesz.

(…)

Pierwsza książka została napisana wiele lat temu z niewielkimi lub żadnymi oczekiwaniami i chociaż naprawdę myślałem, że mam coś do powiedzenia, nigdy nie spodziewałem się, że osiągnie taki sukces, jak osiągnęła. Zobaczyć recenzje na Amazonie i usłyszeć, jak wiele osób mówi, że ich lekarz lub terapeuta poleca im tę książkę, jest czymś bardzo niezwykłym. To również niezwykle satysfakcjonujące, że moje słowa były w stanie wpłynąć na tak wielu ludzi i im pomóc.

Paul David

Recenzja

Sięgacie czasem po książki, w poszukiwaniu rozwiązania dla różnych swoich problemów?

Część z Was pewnie mi uwierzy, a część nie, ale mówię to zupełnie szczerze – żadna książka, a właściwie już seria książek, nie tchnęła w moje życie tyle spokoju co “Nareszcie żyję”. Jeśli zmagaliście się kiedyś z problemem zaburzeń lękowych, wiecie jak trudno jest uwolnić się od tego problemu. Książki autorstwa Paula Davida poparte są jego własnymi doświadczeniami, a to co w nich przeczytacie początkowo może być dla Was szokiem. Jeśli próbowaliście już wszystkiego, by uwolnić się od lęku… to posłuchajcie autora i odkryjcie jaka była jego droga do wyzdrowienia. Może okazać się, że to tej drogi od zawsze szukaliście. W książce znajdziecie nie tylko historię samego Paula, ale także wypowiedzi innych osób potwierdzające że przedstawione przez niego podejście ma sens i jest skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych. Wprawdzie nie mam takich problemów o których mowa w książce, ale dla mnie te treści również okazały się nieocenioną pomocą, mimo iż nie znalazłam w niej żadnych technik relaksacji, metod pracy nad sobą itp. Jak to możliwe? Przekonajcie się sami. Autor ściąga z barków czytelnika ogromne brzemię. Oczyszcza umysł, sprowadza myślenie na zdrowe tory i rzuca nowe światło na problem lęku i paniki. Treści płynące z tej książki to balsam dla duszy. Poczułam się po niej… Silna. Bezpieczna. A przede wszystkim – spokojna.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments