MOJA UKOCHANA – David Deida

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Data wydania: 2020-06-01
Tytuł oryginału: Dear Lover. A woman’s guide to men, sex and love’s deepest bliss.
Przekład: Joanna Możdżeń Marcinkowska, Anna Jaśko
Liczba stron: 338

Opis książki

W poetycki sposób, pięknym kobiecym językiem odkrywa sekrety kobiecej i męskiej seksualności. Opisuje jak mógłby wyglądać głęboki związek z drugą osobą biorąc pod uwagę duchowe i energetyczne aspekty relacji. Wyjaśnia jak rozpoznać prawdziwą esencję swojej seksualności

Książka odpowiada na mnóstwo interesujących pytań. M. in

– jakie są trzy podstawowe etapy miłości partnerskiej
– jak uwalniać zranienia swojego serca pochodzące z poprzednich relacji
– czym w istocie jest duchowy seksapil i co jest najbardziej pociągające dla kobiet i dla mężczyzn
– jakie są rodzaje orgazmów i o co chodzi w prawdziwym intymnym seksie
– jak najlepiej rozluźniać ciało w kryzysach emocjonalnych i pozostawać w otwartości
– czy to prawda, że kobieta sama wybiera sobie mężczyznę
– dlaczego mężczyźni się wycofują i wstrzymują
– jak domykać związki i czym wypełniać pustkę, która po nich została

Słuchając ulubionej muzyki późną nocą, nieraz uzmysławiamy sobie, czego najbardziej pragnie nasze niewinne i bezbronne serce….

To pragnienie płynące z naszego wnętrza jest modlitwą skierowaną w stronę mądrości, którą dzieli się z nami David Deida. Ten niezwykły mężczyzna, wykładowca i autor, jest nowym szamanem miłości. Czasami bywa szokujący i dosadny, skandaliczny i bezceremonialny… często celowo przesadza. Wykrzykuje i szepcze. Prowokuje i dodaje otuchy. Używa języka poezji. Ogień, który niesie może poparzyć, ale również oświecić… zależnie od tego, jak do niego podejdziemy. Jeśli jednak ten jego ognisty dar prawdy jest darem przeznaczonym dla ciebie, uwierz mi będziesz o tym wiedziała. Poczujesz, jak coś w tobie potrzebuje wysłuchać tego przekazu, będziesz chętna, żeby go przyjąć. Twój umysł i serce otworzą się na naukę, jak kochać bardziej świadomie i jak uwalniać się od bolesnych schematów z przeszłości, które nie pozwalają ci zanurzyć się w miłości.

Usiądź zatem na wygodnej poduszce. Przygaś światła, z wyjątkiem tego oświetlającego książkę. Możesz zmówić modlitwę i poprosić o ujawnienie prawdy owianej tajemnicą. Poproś, żebyś nauczyła się o sobie i mężczyznach tego, czego musisz, żeby kochać siebie i ich tak, jak możesz najpiękniej i tak, jak pragniesz tego najbardziej. Wczytaj się w słowa płynące od tego duchowego szamana. On opowiada o dawno zapomnianej obietnicy. Opowiada o prawdzie. Opowiada o miłości…

Recenzja

„Moja ukochana” to kolejna książka autorstwa Davida Deidy, która absolutnie trafiła w moje serce. Do głębi szczera, przesycona emocjami, w przepiękny sposób ukazująca jak ważne w związku jest zaufanie między partnerami. Autor prowadzi narrację tak, że — my kobiety — czujemy się zauważone, zrozumiane, a poniekąd nawet pocieszone. Treści zawarte w tej książce dosłownie mnie zachwyciły. Chyba większość z nas chciałaby czasem, by partner więcej mówił o tym co czuje. Wyrażał emocje, mówił o co mu chodzi w chwilach zdenerwowania. Bywa, że w związku na pozór wszystko jest dobrze, a kobieca intuicja podpowiada, że jednak czegoś… brakuje.

Najczęściej brakuje szczerego dialogu. Nie możemy zrozumieć partnera, a partner wydaje się nie rozumieć nas. Wówczas pomocna może okazać się ta książka. Owszem, nie rozwiąże ona problemów w związku, ale poprzez zawarte w niej treści może ułatwić wzajemne zrozumienie. Autor zawarł w tej kapitalnej pozycji piękne monologi mężczyzny adresowane do kobiety. Coś na kształt listów, dzięki którym możemy wyobrazić sobie idealną scenę, w której partner pozwala nam lepiej poznać siebie, swoje  pragnienia i to, co go trapi. Wierzę, że jest to książka, która pomaga otworzyć się na nowy sposób myślenia, wycisza buzujące często w nas kobietach negatywne emocje, a przy tym stanowi wyśmienitą lekturę na wieczór. Zapewniam, że tytuł ten porwie was bardziej niż nie jeden romans czy erotyk. Autor kieruje słowa bezpośrednio do nas – czytelniczek – co ułatwia ich zrozumienie, a lektura przypomina rozmowę z duchowym przewodnikiem, który rozdział po rozdziale napełnia nasz umysł świeżym powietrzem.

Polecam wam zarówno książkę „Moja ukochana” jak i „Droga prawdziwego mężczyzny” – również autorstwa Davida Deidy. Uważam, że tytuły te mogą stanowić w duecie doskonały pomysł na wspólny prezent — dla siebie i partnera, który tchnie w niejeden związek nową, pozytywną energię. Uwielbiam styl autora i bez wahania sięgnę po kolejne napisane przez niego tytuły. W mojej ocenie 10/10.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments