JAK ODPUSZCZAĆ … I BYC WOLNYM! – Peter Russel

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Tytuł oryginału: Letting go of Nothing. Relax Your Mind and Discover the Wonder of Your True Nature
Ilość stron: 192
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia)
Data wydania: 2021-01-01

Opis książki

Każdy, kto choć raz zanurzył palec w którejkolwiek z duchowych tradycji świata, wie, że odpuszczanie i pozwalanie sobie na bycie jest kluczowe. Ale jak? W tym świeżym, szczerym i przystępnym przewodniku Peter Russell pozwala czytelnikom dostrzec, że rzeczy, na których się zawieszamy, zazwyczaj nie są konkretne, jako namacalne problemy w teraźniejszości, ale są myślami, odczuciami, interpretacjami, przekonaniami lub oczekiwaniami. Te „nie-rzeczy” istnieją tylko w naszych umysłach. Możemy pozbawić je mocy i pozwolić odejść poprzez dokonanie prostej zmiany – odpuszczenia. Russell sprowadza to „odpuszczanie” do niedocenianych metod uznawania, rozpoznawania, a nawet zaprzyjaźniania się z tym, przed czym mamy tendencję uciekać. Takie praktyki generują spokój umysłu, świeżą perspektywę oraz mądrość w działaniu. W tak niespokojnych czasach jak nasze, to prawdziwa siła, dostępna dla nas wszystkich.

Recenzja

W momencie, gdy sięgnęłam po tę książkę i spojrzałam na zajmujący niemal całą okładkę tytuł „Jak odpuszczać…” zadałam sobie pytanie, które chciałabym postawić również przed Wami.

Co rozumiecie poprzez określenie „odpuszczać”?

W moim odczuciu, słowo to niesie ze sobą poczucie pewnej straty. Dlaczego? Dla mnie odpuszczanie to rezygnacja z czegoś – z własnych ambicji, pragnień… a może nawet marzeń? Zawsze staram się dać z siebie wszystko, aby osiągać zamierzone cele…

… zatem jak odpuścić? Przecież to wydaje się trudne!

Biorąc do ręki tę książkę trafiłam na odpowiednią pozycję, która uświadomiła mi po części, że jestem zakładniczką własnych aspiracji i oczekiwań względem swojej osoby – często zbyt wygórowanych. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która narzuca na siebie zbyt wiele, przypłacając to potem narastającym napięciem. Dlaczego więc tak trudno odpuszczać? Co stoi na przeszkodzie w pozbyciu się przywiązań do różnych rzeczy, spraw, założeń… właśnie na te, nurtujące mnie pytania otrzymałam w tej książce odpowiedź.

Autor Peter Russel uświadomił mi, że niekiedy na drodze do skutecznego odpuszczania stoi np. urażona duma i chęć postawienia na swoim. Czasem jest to nieodpowiedni punkt widzenia, czy zbytnie chowanie urazy do drugiej osoby. Poradnik ten otwiera oczy na sprawy pozornie oczywiste, których jednak zdajemy się nie dopuszczać do naszej myśli, w obawie przed zajściem diametralnych zmian w naszym usystematyzowanym życiu.

W moim odczuciu każda osoba odbierze ten poradnik na swój sposób, a jego odświeżająca, pełna spokoju i zrozumienia treść, dopasuje się do Was niczym rękawiczka. Każdy bowiem potrzebuje nauczyć się odpuszczać w innym obszarze swojego życia. Być może są to relacje międzyludzkie, zbyt wysokie aspiracje, toksyczne myślenie. Może cierpisz właśnie z powodu nieszczęśliwej miłości, straty kogoś bliskiego lub czujesz, że Twoje życie nie jest takie, o jakim marzysz. Daj sobą pokierować i sięgnij po wartościowe wskazówki zawarte w tej książce, a zrobisz dla siebie coś naprawdę dobrego. Naucz się odpuszczać całkowicie, a zaznasz całkowitego spokoju. 

Książkę kupisz tutaj:

https://bialywiatr.com/produkt/jak-odpuszczac/

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments